Nasi literaci

13 czerwca 2013 |

06 czerwca 2013 r. w Parczewskim Domu Kultury odbył się Finał Konkursu Recytatorskiego ,,Nasi literaci.” Jest to konkurs z wieloletnią tradycją, pobudzający aktywność twórczą i odkrywający młode talenty recytatorskie. Ponadto, przyczynia się do promocji kultury języka i upowszechniania kultury słowa oraz jest formą promocji regionalnej twórczości literackiej .

Do konkursu przystąpiło 20 recytatorów z terenu Gminy Parczew, w tym 4 uczestników z naszej placówki. Byli to: Maciej Klajda, Anna Aleksandrowicz z kl. I oraz Weronika Zieńczuk i Gabriela Włoszek z kl. VI. Każdy z uczestników zaprezentował dwa wiersze lub wiersz i fragment prozy, poetów i pisarzy związanych z Parczewem, takich jak: Apolinary Nosalski, Wiktor Gadomski, Tadeusz Zaorski, Helena Abramczuk, Robert Adam Kisiel, Stefania Czuryło, Aleksander Aleksandrowicz, Katarzyna Furman, Natalia Mól, Marta Sarnowska.

Klasyfikacja końcowa uczestników z naszej placówki:

  • II – miejsce – Maciej Klajda
  • III – miejsce – Anna Aleksandrowicz

Weronika Zieńczuk otrzymała nagrodę specjalną „Tomik poezji” ufundowaną przez Panią Mieczysławę Januszek  za upowszechnianie twórczości p. Stefanii Czuryło.