Udział w X edycji Ogólnopolskiego Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

13 czerwca 2018 |

W bieżącym roku szkolnym 2017/18 nasze przedszkole już po raz czwarty przystąpiło do udziału w X edycji ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Program umożliwił utrwalenie oraz przyswojenie nowych wiadomości związanych z ochroną środowiska naturalnego. Koordynatorem programu była pani Małgorzata Klej.
Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych skierowanych do przedszkolaków, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu jest zachęcanie dzieci do: dbania o środowisko naturalne, dbania o swoje zdrowie poprzez: uprawianie sportu, aktywne spędzanie wolnego czasu na łonie przyrody, zdrowe odżywianie się, oszczędzanie wody i energii. W naszym przedszkolu do udziału w programie przystąpiły cztery grupy, setka dzieci w wieku 3, 4 i 5 lat. W poszczególnych grupach zostały przeprowadzone wg zalecanych scenariuszy zajęcia dydaktyczne. Dzieci świetnie się na nich bawiły, chętnie poznawały sekrety przyrody, zajadały się owocami i ćwiczyły razem z Kubusiem. W ramach programu zostały zrealizowane następujące scenariusze zajęć:

  • „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, których podstawowym celem było poznanie zachowań proekologicznych.
  • „Ruch to ważna sprawa Kubuś dzieciom podpowiada”, których celem było propagowanie wartościowego spędzania czasu wolnego poprzez korzystanie z szerokiej gamy aktywności fizycznych, takich jak zabawa ruchowa, spacer, wybrana dyscyplina sportowa, gra zespołowa czy gimnastyka.
  • „Dzień marchewki”, dzieci dowiedziały się, że marchew jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi – to przysmak wielu zwierząt.
  • „Jak zrobić coś z niczego – czyli recyklingowy zawrót głowy” uczestnicy poznali pojęcie recyklingu. Dzieci uczyły się rozpoznawać materiał, z jakiego zrobiony jest dany przedmiot i efektywnego segregowania odpadów.
  • Ponadto odbyły się owocowe zajęcia, promujące zdrowe odżywianie i zachęcanie do spożywania owoców jako źródła witamin.
    W związku z realizacją opisanych treści nasze przedszkole posiada tytuł i certyfikat „KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY”.

no images were found
no images were found