Dzień Kobiet w naszym przedszkolu

12 marca 2022 |

To wyjątkowy moment, w którym kobiety czują się szczególnie ważne zarówno te duże, jak i małe. 8 marca był radosnym i przemiłym dniem. Uroczystość z tej okazji już na stałe wpisana została do kalendarza naszych przedszkolnych świąt. W tym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały od swoich kolegów z grupy serdeczne życzenia i upominki zakupione przez rodziców, a panie pracujące w przedszkolu obdarowywane zostały symbolicznym kwiatem i serdecznymi życzeniami ze strony Rady Rodziców naszego przedszkola.

Chłopcy oprócz tradycyjnych życzeń zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, wręczyli piękne laurki, medale, papierowe kwiaty oraz drobne prezenciki. Nauczycielki w poszczególnych grupach postarały się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym i pełnych atrakcji. Chłopcy jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Nie obyło się bez wspólnych zabaw, konkursów, czy różnych ciekawych zadań do wykonania. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku wyrażania szacunku do swoich mama, babć, cioć, sióstr, nauczycielek i koleżanek z grupy. Uroczystość taka, ma również na celu uświadomienie dzieciom znaczenia przynależności do grupy rówieśniczej i integracji jej we wspólnych działaniach twórczych oraz czerpanie radości ze wspólnego przebywania.

            W tym roku przy okazji święta panie z naszego przedszkola po raz kolejny okazały swoje wielkie serce. Wyrażając solidarność z Ukrainą, poprosiły, aby Rada Rodziców zamiast zakupu upominków z okazji Dnia Kobiet przekazała środki na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla Uchodźców.

Jako cała społeczność Publicznego Przedszkola Nr 1 „Pod Krasnalem” współczujemy i okazujemy pomoc tym, którzy utraciwszy wszystko, uciekają przed koszmarem wojny.

                                               „Ciebie wszak rzecz dotyczy, gdy ściana u sąsiada płonie”- Horacy

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. I „Krasnale”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. II „Skrzaty”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. III „Leśne Ludki”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. IV „Elfy”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. V „Smerfy”