Dzień „Życzliwości i pozdrowień”

28 listopada 2021 |
SERDUSZKO ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

„Jest taka kraina, gdzie dzień uśmiechem się zaczyna.

Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,

Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie”.

22 Listopada obchodzony był w naszym przedszkolu „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. To niezwykle ważne święto jest wspaniałą okazją, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym, jest także idealną okazją do obdarowywania pozytywnymi emocjami oraz dobrymi uczynkami drugiego człowieka. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają także integracji społeczności przedszkolnej.  W tym dniu dzieci z naszego przedszkola zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak ją okazywać bliskim, kolegom, starszym osobom na co dzień. Przedszkolaki ustaliły także co oznacza „być dobrym kolegą/koleżanką” oraz co należy zrobić, aby uczcić to święto? Z tej okazji dzieci starały się powiedzieć sobie coś miłego. Dzieci przypomniały sobie także magiczne słowa: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”, „uśmiechnij się” czy „życzę miłego dnia!”, a także w jakich sytuacjach używamoddz. Iy tych słów. Celem przeprowadzonych zajęć i zabaw było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. Dzień ten dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji i utwierdził w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. 

Należy pamiętać o tym, że codziennie, w różnych sytuacjach powinniśmy być dla siebie uprzejmi i pomocni. Czasami jeden odwzajemniony uśmiech potrafi rozpromienić zwykły, szary dzień.  Bądźmy dla siebie życzliwi nie tylko od święta, ale i na co dzień, przecież to nic nie kosztuje, a potrafi zdziałać cuda.

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. I

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. II

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. III

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. IV

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. V