Akcja – Sprzątanie świata!

28 września 2021 |

Sprzątanie Świata Polska 2021– Myślę, więc nie śmiecę!

Pod takim hasłem wyruszyły nasze przedszkolaki na ulice Parczewa, przyłączając się do 28 Akcji Sprzątania Świata, by zadbać o swoje najbliższe otoczenie. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Plastikowe odpady stały się problemem cywilizacyjnym. Mając na uwadze tegoroczne hasło, szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów, dlatego promujemy ideę „lass waste” – mniej odpadów, oraz zasadę 5R – redukuj, użyj ponownie, segreguj, odzyskaj, odnawiaj. Koordynatorem akcji w naszym przedszkolu była pani Joanna Bartnicka-Czerkawska, a wzięły w niej udział grupa III, IV i grupa V. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które, wielokrotnie powtarzane, w perspektywie czasu stają się wielkie.

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. III „Leśne ludki”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. IV „Elfy”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. V „Smerfy”