Konkurs plastyczny „Jak mogę pomóc pszczołom”

22 maja 2020 |

Nowy obrazLubelskie Kuratorium Oświaty zaprosiło szkoły i przedszkola do konkursu „Jak mogę pomóc pszczołom”, w którym i nasze przedszkole „Pod Krasnalem” wzięło udział. Projekt realizowany jest w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”. W ramach konkursu trzeba było samodzielnie narysować lub namalować odpowiedź na konkursowe pytanie „Jak mogę pomóc pszczołom?”. Praca miała być wykonana w wymiarze przestrzennym lub płaskim dowolną techniką. Czas nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, dlatego dla młodych mieszkańców naszego regionu Lubelskie Kuratorium Oświaty opracowało specjalne „domowe” zadanie, celem którego jest:

  • upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o roli i znaczeniu pszczół,
  • ukierunkowanie uwagi na zagadnienia związane z szeroko pojętą ochroną środowiska,

w tym na utrzymanie bioróżnorodności flory regionu lubelskiego, równowagi między gatunkami i prawidłowego działania całego ekosystemu oraz podniesienia i utrzymania walorów estetycznych,

  • pobudzanie u dzieci kreatywności i zainteresowania otaczającą ich przyrodą oraz osobistej odpowiedzialności każdego człowieka za stan środowiska.

Do zwycięzców trafią atrakcyjne nagrody. Akcję w naszym przedszkolu podjęła pani Anna Nazaruk, udział wzięło dwoje dzieci z grupy V Michał K. i Jakub B.

Obraz 270 Obraz 242

 

 

 

 

 

 

Oto prace dzieci: Jakuba i Michała, które wzięły udział w konkursie! Dziękujemy dzieciom i rodzicom, czekamy na rozstrzygnięcie. Powodzenia!