Spotkanie z lekarzem weterynarii

09 marca 2020 |

Zwierzęta domowe, hodowane na wsi, leśne czy egzotyczne, wszystkie są znane i bliskie dzieciom. Przedszkolaki bardzo chętnie poznają świat zwierząt, nazywają je i wiedzą, gdzie one żyją. Aby dowiedzieć się jeszcze więcej, na zaproszenie pani Małgorzaty Klej w dniu 6 marca 2020 r. w naszym przedszkolu gościła pani Estera Podgórska – Szpyt lekarz weterynarii. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem weterynarza oraz zwrócenie uwagi jak, dbać i pielęgnować zwierzęta. Pani doktor w sposób przystępny dla najmłodszych zaprezentowała niezbędny sprzęt i akcesoria do opieki nad zwierzętami oraz do leczenia ich. Zwróciła uwagę na branie odpowiedzialności za los i zdrowie powierzonych im zwierząt.
Dziękujemy serdecznie pani Esterze mamie Darii i Martynki, które uczęszczają do naszego przedszkola, za poświęcony czas na praktyczną lekcję opieki nad zwierzętami.