Z wizytą w aptece

09 marca 2020 |

Dnia 04.03.2020 r. przedszkolaki z oddz. II pod kierunkiem pań Małgorzaty Mikitiuk, Joanny Bartnickiej-Czerkawskieji Agnieszki Drozd wybrały się na pieszą wycieczkę do apteki, „Nasze apteki” przy ul. Warszawskiej. Jej celem  było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz zapoznanie z zawodem farmaceuty. Pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.

Dzieci zobaczyły różne rodzaje leków: maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry,  które pomagają im w walce z chorobą. Wśród nich znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały.  Dzieci  zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne.

 Pani farmaceutkapodczas miłej pogadanki   przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami oraz , że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania.

Na koniec wizyty dzieci otrzymały małe upominki, same również wręczyły pani dyplom -podziękowania. Wszystko było dla nich nowe, ciekawe dlatego z zainteresowaniem obserwowały i słuchały wzbogacając wiedzę na temat pracy farmaceuty. Serdecznie dziękujemy za poświęconą uwagę, czas  i ciekawe przedstawienie tematu!