Warsztaty plastyczne o tematyce patriotycznej

28 kwietnia 2019 |

W dniu 25 kwietnia 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się plastyczne warsztaty patriotyczne, zaplanowane zgodnie z Rocznym Planem Pracy na bieżący rok szkolny. Odbyły się one we wszystkich grupach wiekowych z aktywnym udziałem rodziców.

Dzieci wraz z rodzicami, przy udziale nauczycielek przystąpili do pracy: wycinali, sklejali, nawlekali i cieszyli się z efektów swojej pracy. Wspólnie wykonane zostały liczne ozdoby i elementy o charakterze patriotycznym  w barwach narodowych takie jak: motyle, gołąbki, kwiaty, orzełki, flagi, kotyliony oraz biało – czerwone proporczyki. Wszystkie te ozdoby wykorzystane zostaną do dekoracji naszego przedszkola  z okazji zbliżających się świąt narodowych 1 Maja oraz 3 Maja.

Przy okazji takich działań rozwija się również owocna współpraca przedszkola z rodzicami, którzy mają swój udział w życiu placówki. Ponadto zorganizowane warsztaty miały cel edukacyjny –  nawet przez takie działanie uczymy dzieci bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego.