„WITAJ WIOSNO, ŻEGNAJ ZIMO”

25 marca 2019 |

paniwiosna01Zgodnie z tradycją dzieci z naszego przedszkola, jak co roku pożegnały zimę i przywitały wiosnę. W dniu 22 marca wszystkie grupy spotkały się w holu przedszkola i wykonały zadania, które przygotowała im Pani Wiosna w liście. W zamian za poprawne ich wykonanie nowa pora roku obdarzyła dzieci wiosennymi kwiatami, które będą piękną ozdobą naszego przedszkola. Każda grupa przygotowała również własną Marzannę symbolizującą odchodzącą zimę. Po ich uroczystej prezentacji zostały zapakowane w dużym pudełku i odesłane za morze do Grenlandii. Zwieńczeniem tego radosnego spotkania był udział całej społeczności przedszkolnej w „Wiosennym Korowodzie” z tzw. gaikiem, na znak powitania najpiękniejszej pory roku – Wiosny. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy. Uroczystość miała na celu kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych związanych z pożegnaniem zimy oraz integrację wychowanków przedszkola poprzez współdziałanie w zespole i grupach. Imprezę przygotowały i poprowadziły nauczycielki p. Anna Nazaruk oraz p. Ewelina Wawryszuk.