Międzyprzedszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

10 marca 2019 |

DSC_0879W dniu 7 marca 2019 r. odbył się w naszym przedszkolu Międzyprzedszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku przedszkolnym 3 – 5 lat i wzięły w nim udział dzieci z czterech placówek z Gminy Parczew. Koordynatorkami konkursu były nauczycielki p. Małgorzata Klej i p. Edyta Lipińska. Głównym celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci twórczości muzyczno – literackiej o tematyce patriotycznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

W konkursie udział wzięło 16 dzieci, które zaprezentowały różne utwory o tematyce ojczystej. Przedszkolaki wykazały się ogromnym talentem wokalnym. Na scenie zaprezentowały się w pięknych strojach, a dominował kolor biało czerwony. Tematyka konkursu ściśle wpisana była w treści Rocznego Planu Pracy naszej placówki. Laureatów wyłoniła komisja konkursowa w składzie: p. Artur Bójko, p. Katarzyna Kowalczuk i p. Lilla Budzyńska.

Laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych to:

Kategoria 3 – latki:

I miejsce Alicja Sternik – Publiczne Przedszkole Nr 1 w Parczewie

II miejsce Nela Ostap – Publiczne Przedszkole Nr 1 w Parczewie

Kategoria 4 – latki:

I miejsce Bartosz Siłuch– Publiczne Przedszkole Nr 2 w Parczewie

II miejsce duet Anna Matwiej i Adam Matwiej – Publiczne Przedszkole Nr 1 w Parczewie

III miejsce Amelia Wetoszka – Publiczne Przedszkole Nr 1 w Parczewie oraz Natalia Lamczyk – Publiczne Przedszkole Nr 2 w Parczewie

Kategoria 5 – latki:

I miejsce duet Maja Oleksiuk i Nina Oleksiewicz – Publiczne Przedszkole Nr 2 w Parczewie

II miejsce duet Oliwia Trzmielewska i Michał Łukaszuk – Publiczne Przedszkole Nr 1 w Parczewie

III miejsce duet Olaf Dębowczyk i Michał Wetoszka – Publiczne Przedszkole Nr 1 w Parczewie

oraz Maria Jaszczuk – Niepubliczne Przedszkole Artystyczno – Językowe „Skowronek” w Parczewie

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk pani dyrektor Marzanny Panasiuk. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy za znakomite zaprezentowanie przygotowanych utworów. Słowa podziękowań kierujemy również do nauczycieli i rodziców, którzy wspierali dzieci w przygotowaniach do udziału w konkursie.

Nasz Międzyprzedszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej uświetnili swym występem Seniorzy – Zespół Parczewiacy z fili Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Zespół wspaniale zaprezentował trzy utwory o w/w tematyce „Żurawie”, „Z Parczewa jestem”, „Jak długo w sercach naszych”. Koncert na żywo, kolorowe, regionalne stroje dodały powagi chwili. Była to piękna lekcja na najmłodszych. Zarówno przedszkolaki jak i wszyscy zgromadzeni byli pod wrażeniem przepięknego koncertu. Dziękujemy bardzo za przyjęcie naszego zaproszenia.