UROCZYSTE POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

„PRZEDSZKOLE, TO ONO DAŁO NAM SKRZYDŁA” – „..to były piękne dni…”

ODDZ. IV „ELFY” 11.06.2024 r.

ODDZ. V „SMERFY” 19.06.2024 r.

Nasze przedszkole w bieżącym roku szklonym opuściło, aż pięćdziesiąt dzieci pięcioletnich. Po trzech latach wspólnie spędzonych, dzieci pożegnały się z przedszkolem bardzo uroczyście. Z tej okazji w dwóch grupach odbyły się uroczystości. W dniu 11 czerwca w oddz. IV pod kierunkiem nauczycielek p. Małgorzaty Klej i p. Krystyny Bloch oraz w dniu 19 czerwca w oddz. V pod kierunkiem nauczycielek p. Małgorzaty Mikitiuk i p. Izabeli Guś.

W obydwu grupach były to szczególne chwile, które  miały doniosły charakter i zostały pięknie przygotowywane, zarówno przez nauczycielki i dzieci, jak i rodziców, którzy zaangażowani byli w wystrój sal oraz słodki poczęstunek dla przedszkolaków.

W odświętnie udekorowanych salach, każda z nich rozpoczęta została tańcem „Poloneza”, który w wykonaniu dzieci wzbudzał zachwyt wśród licznie zebranych rodziców. Dzieci słowami wierszy i piosenek wyraziły, że „..to były piękne dni..” Dziękowały nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom przedszkola za opiekę, wiedzę, zabawę i wychowanie. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały również tańce nowoczesne i liczne piosenki. Swoją postawą, udowodniły, że są gotowe, aby opuścić przedszkolne mury.

Były to wyjątkowe chwile, pełne wzruszeń dla wszystkich zebranych. Na pamiątkę edukacji przedszkolnej z rąk Pani dyrektor Marzanny Panasiuk nasi absolwenci otrzymali piękne dyplomy oraz książki. Uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, wspólne zabawy i wszechobecna radość .

Gratulujemy naszym absolwentom! Życzymy wielu sukcesów i powodzenia na kolejnym etapie edukacji. Niech szkoła będzie piękną przygodą!

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. IV

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. V


Wycieczka do parku linowego w Jedlance

W dniu 12.06.2024 r. dzieci z grupy I „Krasnale” pod kierunkiem nauczycielki p. Eweliny Wawryszuk oraz grupy II „Skrzaty” pod kierunkiem nauczycielek p. Anny Nazaruk i p. Renaty Iwaszko pojechały na wycieczkę autokarową do Parku Linowego „Leśna Ryba” w Jedlance. Choć to najmłodsze przedszkolaki, podwieszany tor przeszkód nie sprawił im trudności. Dzieci z uśmiechem pokonywały kolejne przeszkody. Dzięki sensorycznej ścieżce znajdującej się w przepięknej scenerii lasu, wychowankowie mieli okazję do kreatywnego rozwijania wszystkich zmysłów oraz ich stymulowania w trakcie zabaw. W otoczeniu przyrody dzieci miło i aktywnie spędziły czas, a wspólna zabawa doskonale wpłynęła na integrację naszych wychowanków.

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z grupy I „Krasnale”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z grupy II „Skrzaty”


DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu 3 czerwca  również nie zabrakło atrakcji. W tym dniu przygotowana została super niespodzianka, którą były ”Kolorowe  Dmuchańce ‘’. W ogrodzie przedszkolnym już od samego rana rozbrzmiewała wesoła zabawa na dmuchanym placu zabaw i zjeżdżalniach. Atrakcją były również „wielkie” piankowe klocki i drewniane. Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci. Jeszcze raz życzymy wszystkim naszym PRZEDSZKOLAKOM dużo radości i uśmiechu!

W GALERII PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ ZDJĘCIA DZIECI Z GRUPY I „KRASNALE”

W GALERII PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ ZDJĘCIA DZIECI Z GRUPY II „SKRZATY”

W GALERII PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ ZDJĘCIA DZIECI Z GRUPY III „LEŚNE LUDKI”

W GALERII PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ ZDJĘCIA DZIECI Z GRUPY IV „ELFY”

W GALERII PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ ZDJĘCIA DZIECI Z GRUPY V „SMERFY”


OGŁOSZENIE O ADAPTACJI

Zapraszamy dzieci, które zostały przyjęte do przedszkola na rok szkolny 2024/2025

urodzone w 2021 i 2020 roku wraz z rodzicami na spotkanie adaptacyjne, które odbędzie się

w dniu 18 czerwca (wtorek)

w godz. 15.30 – 16.30 w sali oddziału I  – 3 latki; w sali oddziału II – 3,4 latki

Prosimy o zmianę obuwia.


FESTYN RODZINNY

W piękny, słoneczny, majowy piątek na naszym placu przedszkolnym 24 maja 2024 roku gościliśmy całą społeczność przedszkolną dzieci i rodziców na festynie rodzinnym z okazji „Dnia Mamy i Taty” po hasłem „Ruch i zabawa to świetna sprawa”.

Na uczestników czekało wiele atrakcji, pani dyrektor Marzanna Panasiuk przywitała rodziców i dzieci,  przedstawiła osoby prowadzące, nauczycielki: Renatę Woźniak, Ewelinę Wawryszuk, Małgorzatę Mikitiuk, Krystynę Bloch oraz gościa specjalnego panią Martę Słomkę instruktorkę tańca nowoczesnego. Naszej zabawie w tym szczególnym dniu przyświecało hasło „Ruch i zabawa to świetna sprawa”. Zdrowie to najważniejszy dar więc celem naszego festynu było: propagowanie zdrowego stylu życia, stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci na terenie przedszkola.

W tym roku „Bawimy się zmysłami„ i „Gramy zmysłami” zgodne z działaniami wynikającymi z rocznego planu pracy naszego przedszkola. Tak więc na początku przypomniano zmysły ich rolę i znaczenie poprzez prezentację i opowieść ruchową piosenki „Pięć zmysłów mam i wszystkie znam”. Wierszyki logopedyczne recytowały dzieci  przygotowane przez panią Sylwię Lalkę. Uroczystość uświetniły występy naszych przedszkolaków, piosenkę „Małe serce” wykonała grupa I, „Ja kocham mamę, nie tylko od święta” zaśpiewała  gr. II, piosenkę „Dziękuję mamo, dziękuję tato” zaśpiewała gr. III, a piosenkę „My rodzinę dobrą mamy” zaprezentowała gr. V, natomiast starszaki z gr. IV zatańczyły „Polkę”.

Było miło, wesoło sprawnie i kolorowo dzięki  pani Marcie Słomce, która poprowadziła aerobik dla dzieci i rodziców z dziećmi przy znanych utworach muzyki: „Shut Up and Dance”, „Baby Shark Dance”, „ Grazy Frog”, Sea Shantej”,”Tańcz, tańcz”. To była fajna przygoda z tańcem, bo przecież taniec to również świetna forma ćwiczeń, która poprawia koordynację, równowagę i elastyczność, promuje również kreatywność i wyrażanie siebie, buduje poczucie własnej wartości. Dobrą zabawę widać było w wykonaniu aerobiku dzieci i rodziców.

Na tej niezwykłej imprezie plenerowej, panowała od początku do końca radosna atmosfera zabawy, ponieważ organizatorzy bardzo się postarali aby wywołać promienne uśmiechy na twarzach dzieci rodziców i wszystkich uczestników. Nie zabrakło gorących życzeń i prezentów wykonanych przez dzieci. Wsparciem dla naszych zmysłów były domowe wypieki, owocowe szaszłyki, lemoniada przygotowane przez rodziców. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za przepyszne ciasta i wszystkim obecnym za znakomitą zabawę pełną radości i wzruszeń.