Podsumowanie Imprez Sportowych Organizowanych przez MOSiR za Sezon 2025

 

Podsumowanie

Grand Prix Parczewa w Tenisie Stołowym oraz Parczewskiego Futsalowego Cyklu 3 Turniejów w piłce  5-osobowej na Hali w Sezonie 2025

W dniu 8 Marca 2025 w Sali sportowej MOSiRU przy Al. Jana Pawła II 1 w Parczewie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom za Grand Prix Parczewa w Tenisie Stołowym oraz Parczewski Futsalowy Cykl Turniejów w Piłce 5-osobowej na Hali w Sezonie 2025. W uroczystości  wzięli udział zaproszeni goście Pan Przewodniczący Rady Powiatu Janusz Zieliński, Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Duda, Pani Prezes MKS Victoria Agnieszka Przekora, Organizator Imprez z MOSiRU Pan Zbigniew Smoliński oraz przedstawiciele startujących drużyn i indywidualnie wyróżnieni uczestnicy obu imprez. Przypominamy, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie cyklicznie od kilkunastu lat organizuje te imprezy w Naszym Mieście.

Organizatorem Grand Prix Parczewa w Tenisie Stołowym  w Sezonie 2025 tradycyjnie był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie. Impreza rozpoczęła się  w grudniu 2024 i trwała do końca lutego 2025. Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży i osób dorosłych. Impreza miała zasięg regionalny w której startowali uczestnicy z Lublina, Chełma, Krasnegostawu, Białej Podlaskiej, Łosic, Łomaz, Radzynia Podlaskiego, Parczewa oraz okolicznych miejscowości z powiatu parczewskiego i regionu Lubelszczyzny. Regulamin zakładał, że cały cykl składa się z 4 indywidualnych turniejów w kategorii open kobiet i mężczyzn rozgrywanych w miesiącach grudzień 2024 -1 turniej, styczeń 2025 1 turniej i luty 2025 2 turnieje Do końcowej klasyfikacji  wliczone zostały 3 turnieje z największą liczbą punktów. W całym cyklu wystartowało ponad 110 osób. Indywidualnie zostało sklasyfikowanych 42 uczestników. W kategorii kobiet zwyciężyła Ewelina Troć z Parczewa 300 pkt. przed Katarzyną Petryszak  z Parczewa270 pkt oraz Agnieszką Koc z Chełma 100 Pkt i Natalią Żydek z Białej Podlaskiej 90 pkt.   W końcowej klasyfikacji w kategorii mężczyzn zwyciężył Łukasz Naumiuk z Białej Podlaskiej na co dzień zawodnik 3 ligowego Baczewskiego Biała Podlaska zwyciężył kolejno w 3 turniejach zdobywając 300 punktów i sięgając po mistrzostwo  całego cyklu.   Do wyłonienia kolejnych miejsc potrzebna była analiza wszystkich turniejów ponieważ, 3 kolejnych zawodników zgromadziło po 250 punktów. I byli to zawodnicy z naszego powiatu parczewskiego i miasta Parczew. Najlepsze statystyki między tymi zawodnikami /bezpośrednie mecze w 4 turniejach/ miał Piotr Rola z Paszenek  zdobywając V-ce Mistrzostwo. Na 3 miejscu sklasyfikowano Mirosława Korpysza również z Paszenek, a 4 wysokie miejsce zajął Grzegorz Kazanowski z Parczewa. Kolejne miejsca w pierwszej 10 zajęli  5 miejsce- Adrian Stachyra Wola Skromowska 240 pkt, 6 miejsce Bartosz Romaniuk Parczew 225 pkt. 7 miejsce Piotr Brzezicki Łosice 220 pkt. 8 miejsce – Mateusz Pszczółkowski Parczew 205 pkt.  9 miejsce Sluisariew Aleksander Parczew 195 pkt. i 10 miejsce Sobechowicz Jan Łomazy 190 pkt. Regulamin przewiduje że nagrodzeni zostaną 4 najlepsze zawodniczki i zawodnicy całego cyklu 2025

Parczewski Futsalowy Cykl Turniejów w piłce 5-osobowej na hali

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie, MKS Victoria, Burmistrz Parczewa i Starosta Parczewski  byli organizatorami Parczewskiego Futsalowego Cyklu 3 Turniejów w  piłce 5 osobowej na hali. W imprezie wystartowało 11 zespołów z Miasta i Gminy Parczew, powiatu Parczewskiego oraz  okolicznych miejscowości. Organizatorzy w Sezonie 2024/2025 zmienili  formę rozgrywania imprezy z ligowej na turniejową. W trzech turniejach  w 11 zespołach, zagrało około 280 zawodników. Rozegrano  52 mecze systemem każdy z każdym w grupach oraz mecze o miejsca końcowe  w każdym turnieju. Turnieje były punktowane i wliczane do ogólnej klasyfikacji całego cyklu. W sezonie 2025 najlepszym zespołem w ogólnej klasyfikacji 3 turniejów z 23 punktami na koncie, został zespół Chicago Boys z Czemiernik, v-ce mistrzostwo z taką samą ilością punktów przypadło dla Milanowa który miał gorszy bilans bezpośrednich meczy. Podium zapewniła sobie drużyna o orginalnej nazwie: Grupa Pamiętająca Teleranek z Parczewa. Na czwartej wysokiej pozycji znalazła się drużyna Wodnika Siemień. Kolejne,  miejsca zajęli: Juniorzy Victorii Parczew, Juniorzy Dębu Dębowa Kłoda, druga drużyna Victorii, Orła Czemierniki, Chaosu Kodeniec, Gromu Sosnowica i Czarnych Orłów z Parczewa. Najlepszym strzelcem całego cyklu futsalowego, został Bartłomiej Gryczuk z zespołu  Chicago Boys Czemierniki, zdobywca 22 bramek. Organizatorzy przyznali również wyróżnienia indywidualne. Najlepszymi Zawodnikami MVP zostali Mikołaj Mitura z Chicago Boys Czemierniki i Kamil Romaniuk z Milanowa. Najlepszym bramkarzem Jakub Węgrzyn z Chicago Boys Czemierniki.  Przyznano również wyróżnienia indywidualne w drużynach tak zwane MVP Drużyny.  Wg zajętych miejsc otrzymali je:

Wyróżnienia w drużynach MVP Drużyny:

Chicago Boys Czemierniki – Mateusz Pawelec

Milanów – Jakub Kolęda

Grupa Pamiętająca Teleranek Parczew- Marcin Płowaś

Wodnik Siemień-  Tomasz Klajda

Victoria Parczew Juniorzy  – Damian Mroczek

Dąb Dębowa Kłoda Juniorzy- Szymon Stadnik

MKS Victoria Senior- Marcin Chilimoniuk

Orzeł Czemierniki – Kacper Krzeczkowski

Chaos Kodeniec – Jakub Rykucki

Grom Sosnowica- Mateusz Woźniak

Czarne Orły Parczew – Szymon Kopeć

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Mirosławowi Kowalskiemu za udostępnienie hali, Staroście Parczewskiemu i Burmistrzowi Parczewa za wsparcie organizacyjne  oraz Głównym Organizatorom Parczewskiemu MOSIR Zbigniew Smoliński i MKS Victoria Agnieszka Przekora za sprawne przeprowadzenie rozgrywek jak również Panom Sędziom z OKS LUBLIN  oddziałał Biała Podlaska Mateusz Sak i Patryk Ptasznik za rzetelne sędziowanie. Impreza była doskonałą promocją aktywności fizycznej w naszej Gminie, Powiecie i okolicach.

Kolejność Końcowa Drużyn po Rozegraniu trzech turniejów Parczewskiego Futsalowego Cyklu w Sezonie 2025

1 Miejsce Chicago BOYS Czemierniki   8+7+8 RAZEM 23 punkty /lepsze bezpośrednie mecze/

2 Miejsce  Milanów 7+9+7 Rezem 23 punkty / gorsze bezpośrednie mecze/

3 miejsce Grupa Pamiętająca Teleranek Parczew 6+6+4  Razem 16 punktów

4 miejsce Wodnik Siemień 3+5+5  Razem 13 punktów

5 miejsce MKS Victoria Juniorzy Parczew 5+4+1  Razem 10 punktów

6 miejsce Dąb Dębowa Kłoda Juniorzy 4+3+2 razem 9 punktów

7 miejsce MKS Victoria Senior Parczew 0+8+0 razem 8 punktów

8 miejsce Orzeł Czemierniki  0+0+6 razem 6 punktów

9 miejsce Chaos Kodeniec 2+1+0 razem  3 punkty

10 miejsce Grom Sosnowica 1+2+0 razem 3 punkty

11 miejsce Czarne Orły Parczew 0+0+3 razem 3 punkty