Zgrupowanie sportowe kl. 4 a

10 marca 2018 |

W okresie ferii zimowych uczniowie klasy pływackiej 4 a uczestniczyli w dochodzeniowym obozie sportowym. Zajęcia odbywały się na terenie Kompleksu Sportowo – Rekreacyjnego Jelonek w Parczewie. Mimo  porannych godzin zajęć, treningi cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród uczniów, nie tylko klasy 4 a.

Celem głównym zajęć było podnoszenie umiejętności technicznych poznanych stylów pływackich oraz zapoznanie się z przepisami FINA obowiązującymi na zawodach sportowych. Zwieńczeniem zgrupowania był całodniowy wyjazd do Kompleksu Basenowego Aqua Lublin, gdzie młode zawodniczki i młodzi zawodnicy mogli zrelaksować się korzystając z wielu atrakcji wodnych, zjeżdżalni, kaskad wodnych, rwącej rzeki i wielu innych.

Jednak największą popularnością cieszyła się niecka z możliwością wypłynięcia na zewnątrz. Przy kilkunastostopniowym mrozie ośnieżone czupryny głów i ciało w cieplutkiej wodzie po szyję, robiły niezapomniane wrażenie. Należy też wspomnieć o doświadczeniu i nauce jaką zdobyli młodzi adepci pływania korzystając z niecki 50 m, a także z możliwości zejścia pod wodę na głębokość poniżej 4 m. A po takim dniu pełnym wrażeń, był  czas  na pyszną pizzę.

Kolejnym zgrupowaniem będzie obóz pływacki w Zakopanem, który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca, na który zgłosiło chęć udziału prawie 40 zawodniczek i zawodników z 3 oddziałów pływackich naszej szkoły.

Czekamy więc na zakończenie roku ?

Michał Ignatiuk