Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie klasy III B

20 listopada 2019 |
Wizyta w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie, to główny punkt naszej wycieczki, na którą wybraliśmy się 9 listopada br. Podziwialiśmy cudownie ubrane choinki z różnych części świata i epok oraz fantastycznie zdobione i bajecznie kolorowe ozdoby choinkowe. To, co zobaczyliśmy w Muzeum, zrobiło na nas niesamowite wrażenie i w jednej chwili ze świata realnego, przenieśliśmy się do świata baśni. Pani przewodnik opowiadała nam i pokazywała tysiące bombek wykonanych ręcznie ze szkła. Oprócz tradycyjnych okrągłych ozdób, były też w kształcie grzybków, szyszek, pajacyków, aut, itp.  Opowiedziała i pokazała jak powstają bombki i na czym polega proces ich produkcji: dmuchanie, kształtowanie w formie i lustrzenie. Obejrzeliśmy cały proces wyrobu bombki. Byliśmy również w dekoratorni, gdzie ozdoby malowane są ręcznie i posypywane kolorowymi brokatami.
Duże wrażenie zrobiły na nas warsztaty samodzielnego ozdabiania bombki. Mogliśmy wykazać się pomysłowością, fantazją w tworzeniu własnego małego arcydzieła. Tegoroczne święta będą wspaniałe, bowiem na choince będzie wisiała własnoręcznie stworzona przez nas bombka.
Oprócz dobrego humoru, dopisała nam również wspaniała pogoda. Po wrażeniach w Muzeum, pojechaliśmy do Sandomierza, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy Starówkę śladami „Ojca Mateusza”.
 
Klasa III B