Spotkania z bajką terapeutyczną

W dniach od 5 grudnia do 9 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 realizowany był projekt wychowawczo-profilaktyczny pt. „Bajki terapeutyczne”, adresowany do dzieci z oddziałów przedszkolnych. Projekt opracowała i realizowała p. Małgorzata Gliniewicz. Cykl zajęć wychowawczo-profilaktycznych obejmował 5 spotkań. Zajęcia prowadzone były raz w tygodniu przez około 30 minut. Celem spotkań było przede wszystkim, pomoc dziecku w realizacji jego indywidualnej drogi rozwoju, zarówno w relacjach z rówieśnikami, jak i dorosłymi oraz umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach podczas, których wysłuchały bajek terapeutycznych o tematyce związanej z emocjami (złość, gniew, strach), zdrowym odżywianiu i higienie osobistej. Brały udział między innymi w zabawach integracyjnych, rysowały ilustrację do wysłuchanej bajki, słuchały piosenek, tańczyły itp. W trakcie zajęć stosowane były metody z elementami choreoterapii, muzykoterapii, ludoterapii, arteterapii oraz praca z tekstem, burza mózgów i rozmowa kierowana.

Opracowała: Małgorzata Gliniewicz


26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 14 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w akcję 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane były dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Impreza rozpoczęła się o godz. 14:00 w Parczewskim Domu Kultury. O godz. 17.00 zaprezentował się zespół „3=”, który pięknie zaśpiewał trzy piosenki. Występ przygotowała p. Joanna Czarnacka. W następnej kolejności wystąpił Zespół taneczny przygotowany przez p. Beatę Lipińską i p. Urszulę Bzówka. Po występie zespołu tanecznego zaprezentowali się soliści: Julia Karpińska, Aleksandra Świć, Barbara Niziołek, Julia Harasimowicz oraz Aleksander Cur- który umilił czas piękną grą na keybordzie. Solistów przygotował p. Paweł Tarkowski. Duża różnorodność występów, a przede wszystkim cel jakiemu przyświecało spotkanie, spowodowały, że w Parczewskim Domu Kultury panowała niesamowicie radosna, otwierająca serca atmosfera.

W przyszłym roku będziemy tam również! W końcu będziemy grać z WOŚP do końca Świata i jeden dzień dłużej.


Występ Kapeli Taaka Paka

11 stycznia w  naszej szkole wystąpiła Parczewska Kapela Podwórkowa Taaka Paka z koncertem jakże pięknych polskich kolęd. Kapela zagrała dwa razy dla dzieci młodszych i starszych. Była to super okazja dla dzieci w karnawale do wspólnego pośpiewania razem z zespołem najbardziej znanych i lubianych kolęd, tuż przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

Monika Szkuat


Wigilia integracyjna dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

15 grudnia 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie integracyjne dla dzieci niepełnosprawnych, ich rodzin, nauczycieli oraz uczniów klas integracyjnych.

Przepiękną inscenizację o tematyce bożonarodzeniowej przygotowały klasy: 2 a (wraz z nauczycielami p. Joanną Piętowską i p. Beatą Lipińską) oraz 6 a (wraz z nauczycielami p. Renatą Stawicką i p. Emilią Furman). W imieniu rodziców słowa podziękowania wyraziła za pomocą kolędy p. Magdalena Siuciak.
Czas podzielenia się opłatkiem wypełnił się gwarem życzeń, słów wdzięczności i ciepłej serdeczności. Po poczęstunku wigilijnym przyszedł czas na wspólne i indywidualne śpiewanie kolęd.


 


Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych

Przedszkolaki z klas 0,,a” i 0,,b”wybrały się do Domu Kultury,  gdzie można było zobaczyć  wystawę Bożonarodzeniowych Szopek wykonanych przez dzieci i młodzież. Można było podziwiać stajenki betlejemskie zrobione z drewna, słomy, szyszek, wikliny, makaronu, kory, tektury, masy solnej, patyczków po lodach, zapałek, bibuły, styropianu i ciasta piernikowego. Szopki  różniły się wielkością, stylem i metodą wykonania, ale wszystkie łączyła dbałość o szczegóły, staranność oraz duże zaangażowanie ich autorów. Wszyscy  podziwialiśmy te wspaniałe cudeńka!!!!

Monika Szkuat, Renata Gubańska


Z noworocznymi życzeniami do Kalinki

3 stycznia 2018 r. uczniowie z klas II a integracyjna  i VI a integracyjna odwiedzili podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Kalince. Dzieci zaprezentowały mieszkańcom  świąteczno- noworoczne przedstawienie. Wszyscy aktywnie włączyli się  do śpiewania kolęd wraz z dziećmi. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkim upominkiem.   Nasze młode pokolenie po raz kolejny pokazało , że chcą i potrafią pomagać innym. Wyjazd zorganizowały Panie : J.Piętowska , B.Lipińska , R.Stawicka , E.Furman


SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE II „a”

W świątecznej atmosferze 18 grudnia 2017r. o godz. 17.00 w naszej klasie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się duża choinka, przystrojona ozdobami oraz stoły nakryte białymi obrusami i zastawione wigilijnymi daniami. Wraz z zaproszonymi rodzicami spędziliśmy ten wieczór w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Rodzice obejrzeli przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów naszej klasy. Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy. Pojawiły się także pod choinką prezenty od Świętego Mikołaja dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

Lipińska Beata, Piętowska Joanna


II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

15 grudnia 2017r. w naszej szkole po raz drugi spotkali się uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy, aby wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki. W konkursie wzięła również udział uczestniczka z przedszkola „Skowronek”.

Organizatorzy zaprosili do pracy w komisji oceniającej występy dzieci dyrektora Szkoły Muzycznej w Parczewie pana Piotra Gierulskiego. Duża ilość uczestników świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu imprezą i spełnieniu podstawowych celów konkursu, jakimi są poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej, uwrażliwienie młodych ludzi na jej piękno, budzenie i rozwijanie zainteresowań oraz umiejętności muzycznych.

W konkursie wzięli udział soliści i duety w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-III oraz klasy IV-VII.

W ocenie jury wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, zgodność z linią melodyczną, ogólny wyraz artystyczny oraz dykcję.

ZWYCIĘZCY II GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK:

Klasy 0 – III

Soliści:

  • I miejsce- Jaszczuk Liliana– Przedszkole „Skowronek oraz Gierulska Zosia– SP nr 1
  • II miejsce – Prączko Adrianna– SP nr 2, Karpińska Julia– SP nr 2 oraz            Dzadz Amelia– SP nr 2
  • III miejsce – Piesta Lena- SP nr 3, Furman Julia- SP nr 3 oraz   Skowrońska Zuzia– SP nr 3

Duety:

  • I miejsceBloch Wiktoria i Adamczyk Aleksandra– SP nr 2
  • II miejsceBorysik Joasia i Kozłowska Lena– SP nr 2
  • III miejsceOchnik Gabrysia i Nowak Tymek– SP nr 3

Klasy IV-VII Soliści

  • I miejsceSiuciak Klara– SP nr 2 oraz Gomółka Martyna– SP nr 3
  • II miejsceZegan Zuzanna– SP nr 3 oraz Bojko Aleks– SP nr 3
  • III miejsceHarasimowicz Julia– SP nr 2 oraz Niziołek Barbara – SP nr 2

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz figurki świąteczne. Organizatorzy zapewnili uczestnikom i opiekunom poczęstunek.

Sponsorzy nagród: Restauracja „Alma”- państwo Sidorowie, „Lodex”- pan Mirosław Piskorski, Księgarnia „Witmar”, Księgarnia „Anwix”, „Biurex”. Wszystkim sponsorom składamy gorące podziękowania.

Organizatorzy: Lipińska Beata, Tarkowski Paweł


KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH 11-12-13 GRUDZIEŃ 2017

Rozstrzygnięto dwa konkursy związane z przygotowaniem kartek świątecznych. Dzieci oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 brały udział w konkursie pn. „ Magia świąt Bożego Narodzenia”. W ramach konkursu przygotowywali kartki świąteczne dowolnego formatu. Starsi koledzy z klas 4 – 7 brali udział w „Konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”. Kartki można było oglądać podczas kiermaszu kartek świątecznych.

Listy nagrodzonych w konkursach:

Konkurs: „Magia Świąt Bożego Narodzenia” –  dzieci oddziałów przedszkolnych i klas 1-3

I miejsce

Mikitiuk Michał   3 b

Mikitiuk Gabriela  0 b

Bloch Kacper 2 b

Porydzaj Oskar 0 a

Remes Damian 2 a

Ignatowicz Michał 3 a

Szkuat Emilia 2 b

Szkuat Daniel 0 b

Adamczyk Aleksandra 3 b

II miejsce

Dadacz Zuzanna 2 b

Markowski Kacper 3 b

Rudko Tymoteusz 3 a

Pawłowski Bartłomiej 2 a

Utykańska Małgorzata 3 c

Denisiuk Amelia 3 e

Dzadz Amelia 3 d

Borysik Joanna 1 b

Grzywaczewska Nina 2 b

III miejsce

Matwiej Agata 3 c

Porydzaj Hubert 2 a

Cupryn Kacper 1 b

Skowronek Maja 3 d

Ostrowska Maja 0 b

Krystian Musiejuk 2 b

Lisowska Emilia 3 d

Pirogowicz Norbert 0 b

Raczyński Maciej 0 b

Falisiewicz Michał 1 a

Wilczyńska Sylwia 2 b

Duszak Sebastian 0 a

Wilczyńska Alicja 0 a

Kwiatkowska Gabriela 2 a

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA – uczniowie  klas 4-7

I miejsce

Filipowicz Lena 5 b

Mikitiuk Adrianna  6 a

II miejsce

Borysik Kamil  4 c

Chmielarz Maciej 7 a

Milanowicz Grzegorz 4 c

III miejsce

Woliński Mateusz 6 a

Wróblewski Marcel 7 b

Wyróżnienia

Hawryluk Maria 6 c

Karpiński Paweł 4 c

Szczygielski Krystian 4 c

Żebrowska Patrycja 4 b