III GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

16 grudnia 2018 |

14.12.2018r. odbył się w naszej szkole III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
W konkursie wzięli udział uczestnicy ze wszystkich szkół naszej gminy (SP nr 1, SP nr 3,
SP w Tyśmienicy, SP w Przewłoce, Przedszkola „Skowronek” oraz uczniowie naszej szkoły). Występy uczestników oceniało jury w składzie: pan Jacek Domański- dyrektor Studium Muzycznego w Parczewie oraz pan Paweł Borowicz- instruktor muzyki. Za nagłośnienie był odpowiedzialny pan Leszek Tarkowski z PDK. Duża ilość uczestników świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu imprezą i spełnieniu podstawowych celów konkursu, jakimi są poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej, uwrażliwienie młodych ludzi na jej piękno, budzenie i rozwijanie zainteresowań oraz umiejętności muzycznych.
W ocenie jury wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, zgodność z linią melodyczną, ogólny wyraz artystyczny oraz dykcję. Po pięknych prezentacjach uczestnicy i opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek. W tym czasie jury udało się na obrady. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki, a opiekunowie podziękowania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za to, że przyjęli nasze zaproszenie i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. Sponsorzy uroczystości: LODEX, TABRUK, SZU-BUD.
ZWYCIĘZCY III GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK:
SOLIŚCI kl. 0-IV
I miejsce-     Gierulska Zosia i Kotlińska Weronika
II miejsce-    Kwiatkowska Gabrysia i Kucyk Dawid
III miejsce-   Janczewska Zosia i Szkuat Ola
DUETY kl. 0-IV
I miejsce-     Turek Maja i Wilczyńska Wiktoria
II miejsce-    Furman Julia i Kułak Ola
III miejsce-   Borysik Asia i Kozłowska Lena oraz Brzezowska Lena i Romańczuk Amelia
SOLIŚCI kl. V-VIII
I miejsce-     Siuciak Klara i Parulska Julia
II miejsce-    Brzezowska Dominika
III miejsce-   Brzozowska Daniela i Borysiewicz Wiktoria
DUETY kl. V-VIII
I miejsce-      Matwiej Malwina i Harasimowicz Julia
II miejsce-    Kochanowska Aleksandra i Abramowicz Karolina
III miejsce-   Witkowska Kaja i Ignatowicz Weronika