DZIEŃ NOWALIJEK

09 kwietnia 2018 |

6 kwietnia odbył się w naszej szkole Wiosenny Dzień Nowalijek. Wiele dzieci po raz pierwszy zapoznało się ze słowem „nowalijki”, oznaczającym młode warzywa, ukazujące się po raz pierwszy w nowym sezonie wiosną. Do nowalijek zaliczamy sałatę, rzodkiewki, pomidory, ogórki, szczypiorek, rzeżuchę i inne.

Uczniowie mogli zapoznać się z wystawą na temat wiosennych warzyw oraz z radością częstowali się pysznymi i kolorowymi kanapkami, przygotowanymi przez organizatorów oraz uczennice klasy 7a. Wspólna zabawa zachęciła dzieci do spożycia zdrowego drugiego śniadania.

Był to w naszej szkole Dzień Zielony: dzieci ubrane były na zielono, a na zajęciach plastycznych królowała zieleń w różnych tonacjach. Dzięki sprawnym rękom dzieci powstawały śliczne „zielone wycinanki”.

Dzień ten zapamiętamy na długo jako pełen wrażeń, a przede wszystkim jako „smaczny i zdrowy”.

Organizatorzy: Teresa Rymkiewicz, Danuta Klimecka. Emilia Furman, Kamila Siarkowska