Sukces uczennic naszej szkoły na VI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Utworów Adama Mickiewicza

15 grudnia 2022 |

Konkurs objęty był patronatem Wojewody Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Wzięło w nim udział ponad 50 uczniów szkół podstawowych z woj. lubelskiego. Celem konkursu było rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań poezją, popularyzacja twórczości Adama Mickiewicza, rozwijanie umiejętności recytatorskich uczniów, odkrywanie i promowanie ich uzdolnień artystycznych a także propagowanie wśród nich kultury języka i piękna żywego słowa. Naszą szkołę reprezentowały: Daniela Kuchta z kl. 5b oraz Zofia Kawa z kl. 8c. Uczennice zostały bardzo dobrze ocenione przez jury. Daniela Kuchta zajęła I miejsce w kategorii klas 4-6, natomiast Zofia Kawa zajęła III miejsce w kategorii klas 7-8. Uczennice do konkursu przygotowały: p. Iwona Rojewska- Danielę Kuchta oraz p. Joanna Czarnacka- Zofię Kawę. GRATULUJEMY!!!