Wycieczka uczniów klas: 4a i 5b do Fabryki Bombek

07 grudnia 2022 |

Żeby kawałek szkła zamienił się

w piękną ozdobę naszej choinki,

musi wcześniej przejść przez wiele rąk,

które ukształtują go w kolorową bańkę.

„Choineczka mała w izbie zapachniała, srebrnym szkiełkiem, świecidełkiem do dzieci mrugała”.

Choinka pięknie przystrojona w najróżniejsze ozdoby i mieniąca się kolorami swych światełek niby tęcza- to nieodłączny symbol Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też uczniowie klas 4a i 5b  z wielkim zainteresowaniem i radością przyjęli  propozycję wyjazdu do fabryki bombek w Nowej Dębie.

Celem tej wycieczki było zobaczenie, jak te zawieszane co roku na domowej choince szklane cudeńka powstają. Dzieci dowiedziały się m.in. jak przebiega proces produkcyjny, jakie są tajniki dekorowania ozdób choinkowych, a także zobaczyły sposób formowania szkła. Dużą niespodzianką dla dzieci była możliwość zrobienia i przyozdobienia własnej, niepowtarzalnej bombki.

Na koniec wizyty uczestnicy wycieczki odebrali swoje elegancko zapakowane prace. Wracając do szkoły, każdy myślał już o nadchodzących świętach i o choince, którą ozdobi wykonana dzisiaj bombka.

Po takiej wycieczce, uczniowie ze zniecierpliwieniem czekają na moment ubierania choinek w swoich domach. A myślę, że w tym roku można spodziewać się, że będą wyjątkowo piękne, bo dzieciaki znają najnowsze trendy ich przyozdabiania. Wesołych Świąt!!!

Beata Lipińska

Jolanta Howorus

Wiesława Kopik