Archiwum miesiąca Grudzień 2019

Klasa III piecze pierniczki

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania zajęć pieczenia świątecznych pierniczków. Uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni p. Zosi oraz mamy Laury, p. Agnieszki, 10 grudnia mieli okazję wypiekać pyszne świąteczne pierniki. W całej szkole […]


Wycieczka do Rancza Arka w Sernikach

Dnia 9 grudnia uczniowie klas I, II, III i IV udali się na spotkanie z Mikołajem, pojechali do Rancza Arka w Sernikach. Tam mieli możliwość spotkania z Mikołajem, ubierali choinkę, wykonywali ozdoby na choinkę.


Mikołajkowe czytanie

W ramach promocji czytelnictwa w naszej placówce zapraszamy osoby chętne do głośnego czytania, które chciałyby się włączyć w tę szczytną akcję. Dnia 6 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć emerytowaną nauczycielkę p. Halinę Turek, która czytała przedszkolakom, dzieciom z zerówki oraz uczniom historie związane z osobą Mikołaja i świętami Bożego Narodzenia.


Mikołajkowy Turniej piłki nożnej

Tradycyjnie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Parczewie 6 grudnia organizuje Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. W tym roku już po raz XVIII. Oczywiście nie mogło zabraknąć także reprezentacji z naszej szkoły: Igor Szypulski Piotr Szyszkowski Eryk Izdebski Dominik Domański Dominik Włoszek Bielecki Artur Wołos Konrad Lisiecki Łukasz Chłopcy wywalczyli V miejsce. Gratulujemy!


Mikołajkowy wyjazd do Fikolandu

Z okazji Mikołajek dzieci z przedszkola i zerówki udały się na wycieczkę do Parczewa. Korzystały z atrakcji „Fikolandu” oraz obejrzały bajkę „Śnieżna paczka”. Wszyscy miło i przyjemnie spędzili ten czas i zadowoleni wrócili do przedszkola – „Dziękujemy Św. Mikołaju!


Ogłoszenie

Dnia 10.12.2019 (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się  zebranie z rodzicami.


Wycieczka kl. IV i V do Lublina

Dnia 2 grudnia uczniowie klasy IV i V udali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w „Strefie wysokich lotów”. Park trampolin pozwolił uczniom choć na chwilę oderwać się od ziemskich obowiązków i poszybować ku niebu. Sportowe trampoliny, baseny z gąbkami, belka do pojedynków, wybijająca podłoga, ścianki wspinaczkowe, ścieżki akrobatyczne, kosze do […]


Olimpiada o chorobach zakaźnych

Dnia 2 grudnia w Urzędzie Miejskim w Parczewie odbyła się IV POWIATOWA OLIMPIADA O CHOROBACH ZAKAŹNYCH zorganizowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice klasy VII: Julia Haplicznik Oliwia Ilczyna Zuzanna Kalińska Cieszymy się i jest nam miło ogłosić, iż Zuzanna Kalińska wywalczyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy!