Archiwum kategorii ‘Bez kategorii’

Apel z okazji 3 maja

7 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pod przewodnictwem p. Agnieszki Puły i p. Małgorzaty Ignatowicz – nauczycielek języka polskiego. Uczniowie klas IV – VI przygotowali inscenizację zdarzeń z 1791 roku chcąc przypomnieć historię naszego kraju. Uczniowie w ciekawy sposób przedstawili moment przyjęcia nowej […]


3 Maja w Parczewie

Uroczyste obchody święta 3 Maja w Parczewie rozpoczęły się od zbiórki uczestników pod Urzędem Miejskim. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przemaszerowano ulicami miasta do Bazyliki Mniejszej na uroczystą mszę św. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik Niepodległości, gdzie wygłoszono okolicznościowe przemówienia. W tym wydarzeniu brali także udział uczniowie naszej placówki.


OGŁOSZENIE

29 i 30.04 (poniedziałek, wtorek) oraz 02.05.2019 (czwartek) dni wolne od zajęć dydaktycznych


Ogłoszenie

Informujemy, iż w naszej placówce strajk został zawieszony. W związku z tym od dnia 24.04.2019 będą się odbywały zajęcia dydaktyczne zgodnie z planem.


Życzenia Wielkanocne


Egzamin ósmoklasisty

W dniach 15-17 kwietnia uczniowie klasy VIII pisali swój pierwszy poważny egzamin, który stanowił podsumowanie ich dotychczasowej edukacji szkolnej. Przystąpienie do niego jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Codziennie punktualnie o godzinie 9:00 uczniowie zabierali się do rozwiązywania zadań. W poniedziałek zmagali się z językiem polskim, we wtorek z matematyką, w środę z językiem obcym […]


Ogłoszenie

W związku z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli informujemy, iż od 08.04.2019 do odwołania w placówce nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, zapewnione będą natomiast zajęcia opiekuńcze.


Młodzież zapobiega pożarom – etap powiatowy

W dniu 19.03.2019r. w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach udział wzięły dwie osoby z naszej placówki – Zuzanna Kalińska z kl. VI i Jakub Sokołowski z kl. VIII. Po eliminacjach pisemnych oraz dogrywce ustnej II miejsce zajęła Zuzanna Kalińska. Gratulujemy!


Dzień Kobiet

8 MARCA to wyjątkowy i radosny dzień dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i tych małych. Tego dnia w naszej placówce wszyscy chłopcy składali życzenia koleżankom i paniom. Nie obyło się bez słodkości, drobnych upominków, kwiatów i wielu miłych życzeń.


Młodzież Zapobiega Pożarom

7 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Parczewie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.  Z naszej placówki udział wzięło 3 uczniów w dwóch grupach wiekowych. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się Zuzanna Kalińska i Jakub Sokołowski Gratulujemy!