UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020


8 00                     – zbiórka w szkole

8 30                     – Msza św. w Kaplicy w Przewłoce

ok. godz. 9 30     –  uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego oraz spotkanie z wychowawcami w klasach

10 40                   – odjazd autobusu


Piknik rodzinny – zakończenie roku w przedszkolu i zerówce

Czas spędzony w przedszkolu to nie tylko czas poświęcany nauce i poszerzaniu swojej wiedzy. Przedszkole to również miejsce, gdzie dzieci rozwijają  pasje, zainteresowania, to miejsce codziennych spotkań z przyjaciółmi,  w którym kształcą w sobie wiele zachowań społecznych.

19.06.2019 r. w naszym przedszkolu uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w wierszu, tańcu
i piosence. Rodzice również mieli okazje do prezentacji swoich umiejętności wokalnych wykonując w grupach wylosowane piosenki.

Czas upłynął na rozmowach, zabawie i odpoczynku przy smacznym poczęstunku. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

                                                                            Opr. Milena Dorosz


Zakończenie roku szkolnego

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS4cbpZle-7xmIAtuCNc_ZDsvBNGSoiYi1wDPfwEjkfCXAGj6R-Iw

Dnia 19 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019.

Na początku była msza św. sprawowana przez ks. Norberta Taratyckiego w kaplicy w Przewłoce, a pozostała część uroczystości miała miejsce w murach ZPS.

Na początku pani dyrektor wręczyła nagrody i świadectwa uczniom promowanym z wyróżnieniem, osiągającym wysokie wyniki w nauce i wzorowe i bardzo dobre zachowanie, otrzymującym wysokie wyniki w czytelnictwie i stuprocentową frekwencję oraz za pracę w Samorządzie Uczniowskim. Specjalne statuetki trafiły do sportowców, którzy dzielnie reprezentowali nas w zawodach i rozgrywkach.

Absolwenci otrzymali świadectwa, złożyli uroczystą przysięgę i nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły.

Ósmoklasiści wspominając czas spędzony w szkole przedstawili film, w którym mogliśmy zobaczyć jak zmieniali się podczas pobytu w placówce. Film dostarczył wielu wzruszeń.

Uczniowie klasy VII przygotowali starszym kolegom niespodziankę.

Następnie wszyscy udali się do klas aby z rąk wychowawców otrzymać zasłużone świadectwa.

Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom udanych, bezpiecznych wakacji i owocnego odpoczynku!

http://www.sp-zorawina.pl/images/maly.gif

Kubusiowi Przyjaciele Natury

W maju i czerwcu 2019 roku dzieci z grupy 3-5 -latków realizowały program „Kubusiowi przyjaciele Natury”. W trakcie cyklu 6 zajęć o tematyce ekologicznej przedszkolaki zdobyły dużo wiedzy na temat otaczającego świata
i sposobów dbania o  środowisko   w którym żyją z korzyścią zarówno da natury jak i dla siebie. Podczas zajęć wykorzystano metodę programowania.  Pierwsze zajęcia przybliżyły dzieciom pojęcie natury i uświadomiły konieczność dbania o rośliny i zwierzęta. Kolejne dwa zajęcia skupiały się na zdrowych nawykach.  Przedszkolaki poznawały rodzaje aktywności fizycznej oraz aktywne sposoby spędzania czasu, również na świeżym powietrzu. Dowiedziały się jak zdrowo się odżywiać i skomponować posiłek. Zdobyły wiedzę o znaczeniu warzyw
i owoców w codziennej diecie, samodzielnie wykonały owocowe szaszłyki. Na czwartych zajęciach dzieci zdobyły wiedzę, dlaczego  powietrze jest tak ważne, a także o tym, co to jest smog, który  je zanieczyszcza. Dzięki zajęciom poznały sposoby dbania o czystość powietrza i zrozumiały, iż nasze zdrowie zależy
od jego stanu. Ważną wiedzę dostarczyły również przedostatnie zajęcia. Przedszkolaki dowiedziały się czym są śmieci i kto je produkuje, co zrobić żeby było ich mniej, jak je segregować oraz wykorzystać ponownie. Dzieci chętnie bawiły się w segregowanie i szybko zapamiętały odpowiednie przeznaczenie koszy. Na ostatnich, szóstych zajęciach maluchom przekazano wiedzę z zakresu oszczędzania wody i energii. Uświadomiono przedszkolakom skąd bierze
się  woda w kranie i energia w gniazdku. Poznały alternatywne sposoby pozyskiwania energii i pomysły na jej oszczędzanie, a także sposoby postępowania ułatwiające oszczędne gospodarowanie wodą.

Cykl zajęć zbudował podstawy do świadomego i zrównoważonego korzystania z otaczającego świata, oraz budowania swojej przyszłości.

                                                                            Opr. Milena Dorosz


Dnia 19 czerwca 2019 uroczyste zakończenie roku szkolnego:

  • szkoła

– godz. 8.30 Msza Św. w Kaplicy w Przewłoce

– rozdanie świadectw, nagród

– pożegnanie klasy VIII

– spotkanie z wychowawcami w klasach

  • przedszkole i zerówka o godz. 14.00

Odjazd autobusu o godz. 11.45.


Powiatowe Współzawodnictwo Sportowe w roku szk. 2018/2019

Zarząd Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Parczewie przedstawił punktację za rok szkolny 2018/2019 w ramach Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza szkoła w kategorii Igrzyska Dzieci (rocznik 2006 i młodsi) w rankingu uplasowała się na I miejscu z 43 punktami.

Gratulujemy uczniom i p. Adamowi Krzewskiemu!

1.jpg

Dzień DzieckaDnia 4 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie z zerówki oraz klas 1-8 udali się na wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowego „Leśna ryba” w Jedlance.
Pokonując przeszkody parku linowego dzieci miały okazję do rozwijania poczucia równowagi, pewności siebie, koordynacji ruchów oraz przełamania bariery lęku wysokości i strachu.

Dzieci miło spędziły czas na świeżym powietrzu, bawiły się wspaniale korzystając ze sprzętów znajdujących się na terenie parku linowego.

Dzieci wróciły do placówki bardzo zmęczone, ale również bardzo zadowolone i szczęśliwe.

Następnego dnia wszystkie dzieci z okazji swojego święta otrzymały lody od Rady Rodziców.

Znalezione obrazy dla zapytania park linowy jedlankaDzień Dziecka w przedszkolu

 Dzień Dziecka to najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest  jeszcze coś z malucha.  W naszym przedszkolu ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy 31 maja.  Z tej okazji przygotowano dla dzieci wiele atrakcji, które sprawiły, że stał się on wyjątkowy. Przedszkolaki lepiły z kolorowej, brokatowej ciastoliny, malowały kredami, bawiły się balonami. Ten dzień pokazał, że przedszkole to najlepsze miejsce do wspólnej zabawy. Z okazji święta dzieci nie zapomniano o tym, co maluchy lubią najbardziej czyli o słodkim poczęstunku. Zwieńczeniem miło spędzonych chwil było wręczenie dzieciom upominków.

                                                                  Opr. Milena Dorosz


„Mama i Tata, najpiękniejsze słowa świata”

Rodzice są dla dzieci całym światem, to oni kreują rzeczywistość małych ludzi, dlatego jak co roku przedszkolaki  z  grupy 3-5-latków zaprosiły ich do swojego przedszkola.

29.05.2019 r. dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne
i taneczne. W poetycki sposób podziękowały rodzicom za to, że są zawsze przy nich oraz za miłość  jaką ich obdarzają.

Nie obyło się bez mocy życzeń i własnoręcznie wykonanych prezentów.

Na zakończenie mali artyści i rodzice miło spędzili czas przy słodkim poczęstunku.

                                                                                     Opr. Milena Dorosz