Akademia z okazji odzyskania niepodległości

Dnia 15 listopada w naszej szkole odbyła się akademia, przygotowana pod kierownictwem p. Agnieszki Puły i p. Małgorzaty Ignatowicz, upamiętniająca 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Podczas uroczystości uczniowie i nauczyciele wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, takie jak: „Legiony” czy „Niepodległość”.


Wizyta ks. biskupa Kazimierza Gurdy

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie przeżywa wizytację kanoniczną Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy.  W ramach tej wizytacji Jego Ekscelencja odwiedził szkoły znajdujące się na terenie parafii.

We wtorek 12 listopada zagościł także do nas.  Ksiądz Biskup na spotkanie przybył w towarzystwie proboszcza naszej parafii Ks. Roberta Mączki.

Na początku tego niecodziennego spotkania słowa powitania w stronę Księdza Biskupa skierowała pani Dyrektor. Po oficjalnym przywitaniu wszyscy zebrani obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów naszej szkoły.  Później Ksiądz Biskup skierował pasterskie słowo do wszystkich zebranych. Wskazał mocną wiarę, jako element konieczny na drodze do prawdziwego szczęścia.  Podziękował także Dyrekcji i nauczycielom za kształtowanie osobowości młodych ludzi, którzy w przyszłości będą tworzyć Polskę.  Na koniec wszyscy odmówili modlitwę, a Ksiądz Biskup udzielił obecnym pasterskiego błogosławieństwa.  Następnie Biskup Kazimierz spotkał się z nauczycielami i pracownikami na krótkim spotkaniu.

Podobny obraz

Uroczystości z okazji 11 listopada w Parczewie

11 listopada obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak co roku, uczciliśmy w Parczewie Święto Niepodległości.

Na uroczystych obchodach naszą placówkę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Julia Kaczor, Julia Olszewska, Karolina Abramowicz, Aleksandra Borychowska, Maciej Klajda i Konrad Wołos oraz p. Marta Olszewska i p. Małgorzata Ignatowicz


Pasowanie klasy I

Dnia 8 listopada klasa I została przyjęta w poczet uczniów Zespołu Placówek Szkolnych w Przewłoce.

Uczniowie w pięknych galowych strojach przedstawili program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawczyni, pani Wandy Korneszczuk.

Następnie pierwszaki przeszły krótki test swoich wiadomości, którego wynik potwierdził, że są gotowe złożyć ślubowanie.

Po tak ważnych słowach nastąpił moment pasowania dokonany przez panią dyrektor Małgorzatę Ciesielską.

Życzymy pierwszakom wspaniałych ocen na pierwszym świadectwie szkolnym. Mamy nadzieję, że będą miło spędzać czas w naszej szkole.


Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego 8 listopada wzorem lat ubiegłych przedszkolaki oraz uczniowie wszystkich klas włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem tej akcji jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Uczniowie robili pyszne kolorowe kanapki, wykonały szaszłyki owocowe. Na stole pojawiły się też naleśniki, gofry, pancakes, minikanapki i sałatka owocowa. Nie zabrakło również pysznego owocowego kefiru i kompotu.

Miejmy nadzieję , że akcja zwiększyła świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Na pewno dała uczniom wspaniałą zabawę.

Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc

Szkoła do hymnu

Dnia 08.11.2019 dokładnie o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele w postawie do hymnu wspólnie odśpiewali  wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Tym samym przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji MEN „Szkoła  do hymnu” upamiętniającej Święto Niepodległości.


Wycieczka do Lublina

W dniu 31 października 2019 roku uczniowie klas VI i VIII z wychowawczyniami p. Agnieszką Kijewską i p. Magdaleną Oleksiewicz wybrali się na wycieczkę do Lublina.

Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty matematyczne 3D organizowane na Wydziale Matematyki UMCS pod okiem Pana doktora Piotra Oleszczuka. Mieliśmy możliwość obsługi programów i sprzętu służącego do projektowania grafiki 3D. Pan Piotr zaprezentował nam obsługę drukarki oraz pokazał jakie przedmioty można wydrukować. Niewątpliwie największą atrakcją okazała się projekcja filmów 3D.

Po takich wrażeniach zgłodnieliśmy. Udaliśmy się do restauracji w iście amerykańskim stylu, czyli Red Rock City. Raczyliśmy się burgerami oraz kanapkami. Po tak obfitym posiłku, pełni sił udaliśmy się do Muzeum Zoologii na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS. Była to niezwykła lekcja biologii przeprowadzona przez Pana doktora Jacka Chobotowa. Mogliśmy z bliska przyjrzeć się nie tylko zwierzętom występującym w naszych okolicach, ale również tym które w Polsce nie bytują.

Ostatnim przystankiem była Strefa Wysokich Lotów. Zorganizowana lekcja WF-u była energicznym zakończeniem naszego dnia.


OGŁOSZENIE

Dnia 05.11.2019 (wtorek)

w godz. 16.30 – 18.00 odbędą się  indywidualne konsultacje rodziców z wychowawcami klas.

Znalezione obrazy dla zapytania zebranie z rodzicami

P. Halina Turek odchodzi na emeryturę

Dnia 25 października 2019 r. pożegnaliśmy jedną z naszych nauczycielek, p. Halinę Turek, która odeszła na emeryturę. Łez wzruszenia nie dało się ukryć…

Podczas uroczystości pożegnanie nauczyciela rozpoczęła swoim przemówieniem pani dyrektor, Małgorzata Ciesielska. Podziękowała ona p. Halince za ciężką, długoletnią (36-letnią) pracę. Następnie podziękowania złożyli uczniowie i współpracownicy.   
W oczach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia. Tych nie była w stanie powstrzymać nawet sama bohaterka dnia, która skierowała do wszystkich słowa podziękowań.

Pani Halinie Turek życzymy przede wszystkim zdrowia, radości i dni wolnych od trosk i kłopotów oraz zasłużonego odpoczynku.

Pamiątkowa fotografia przedszkolaków, uczniów i p. Halinki
p. Halina Turek z niektórymi uczniami klasy VII i VIII

„Rekonstrukto” pokaz historyczny

22 października 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym zaprezentowanym przez grupę „Rekonstrukto”.

Żywa lekcja historii przedstawiła  działania Polaków w czasie  kampanii wrześniowej  w 1939 roku w ramach upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Członkowie grupy zademonstrowali broń i umundurowanie Polaków walczących za ojczyznę.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli  bogatą kolekcję replik broni używanych przez żołnierzy uczestniczących w walkach zbrojnych.

Pokaz był niezwykle interesująca wędrówką w tragiczną i krwawą, ale jakże chwalebną przeszłość naszej ojczyzny.