Publiczne Przedszkole nr 2im. Janusza Korczakaw Parczewie

Akcje charytatywne

 

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

 

Na początku grudnia w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka karmy dla podopiecznych z Lubelskiego Animalsu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Karmę bezpiecznie dowiozła Pani Klaudia Wąsowska. Bardzo dziękujemy Pani Klaudii za pomoc.

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3695775613814130&id=195096590548734

Wkręć się z nami….

Akcja zbierania zakrętek … w naszym przedszkolu wszyscy wkręcili się w zbieranie zakrętek , dzięki czemu udało się zebrać kilka worków . Zakrętki trafiły do hospicjum. Małego księcia w Lublinie . Wolontariusze wymieniają je w firmie recyklingowej na pieniążki które przeznacza dla podopiecznych hospicjum.

 

GÓRA GROSZA

Celem akcji góry grosza która odbyła się w listopadzie i grudniu podczas której zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

 

Drodzy rodzice i dzieci

Nasze przedszkole włączyło się w akcję zbierania nakrętek dla Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia .

Bardzo prosimy o przynoszenie plastikowych nakrętek od butelek po wszystkich napojach,  plastikowych kapsli po środkach chemicznych oraz plastikowych korków zaślepek. 

Zachęcamy do aktywnego udziału.