Z ostatniej chwili

 

,,Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości”

 

Święto 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości było szczególnym momentem w życiu naszej małej społeczność.Uroczystość rozpoczęła dyr p. A. Trojanowska poruszając tak ważny dla każdego Polaka temat, jakim jest miłość do Ojczyzny. Podkreśliła, kształtowanie uczuć patriotycznych wśród najmłodszych jest nasza misją i powinnością. Po wspólnie odśpiewanym hymnie odbyły się wokalno – recytatorskie prezentacje poszczególnych grup. Wiersze i piosenki o Polsce w wykonaniu przedszkolaków brzmiały wzruszająco. Biało – czerwone, galowe i ludowe stroje naszych wychowanków były wspaniałą oprawa dla tego święta. Dyrektor p. A. Trojanowska wręczyła dyplomy przygotowane specjalnie na tę okazję. Podziękowała dzieciom za piękne występy, nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie programów artystycznych, przedstawicielom Rady Rodziców za udział w tak ważnym wydarzeniu.

 

Teatrzyk pt. ,, Igraszki czarodziejki Honoratki

 

Dnia 09 listopada 2018 roku Teatr Profilaktyczny przedstawił dzieciom program pt. „Igraszki czarodziejki Honoratki”.Przez chwile nasze przedszkole zamieniło się we wspaniały teatr. Dzieci dały się porwać magii sceny i wraz z czarodziejką Honoratką uczyły się właściwych zachowań w lesie, na spektaklu oraz u lekarza. Z doktorem Czyści – Ząbkiem powtarzały numery alarmowe. Widowisko w bardzo ciekawy sposób, poprzez zabawę i dobry humor pokazało dzieciom w jaki sposób należy dbać o bezpieczeństwo, zarówno w sytuacjach zagrożenia jak i na codzień.

                        Spotkanie z uczniami i nauczycielami LO w Parczewie

 

W dniu 07.11.2018r. na spotkaniu z nauczycielami i uczniami LO pod pomnikiem poświęconym pamięci Polaków walczących o wolność, dzieci z oddz. IV odbyły krótką lekcję historii i patriotyzmu. Wspólnie zaśpiewali hymn Polski i zapalili znicze.

Spacer na cmentarz

 

Przed świętami ,, Wszystkich Świętych” dzieci z grupy ,, Mali Astronomowie” udały się na cmentarz,aby symbolicznie zapalić znicze. Był to odpowiedni czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednie zachowanie się w takim miejscu…

Zajęcia otwarte w grupie ,, Mali Podróżnicy”

 

W październiku w oddz. III odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci w trakcie zabaw badawczych, ruchowych oraz działań praktycznych poznały etapy powstania chleba. Wzbogaciły wiedzę oraz słownik o nowe wyrazy ( kłosy zbóż, ziarna, mąka, pieczywo). Miały okazje poznać pracę piekarza obserwując sposób wykonania i zagniatania ciasta na chleb. Po wypieczeniu cieplutki i chrupiący chleb smakował wszystkim wyśmienicie

,,Wycieczka do teatru im. Christiana Andersena w Lublinie”

W dniu 23.10.2018.r dzieci z grupy IV i V uczestniczyły w wycieczce autokarowej do teatru im. Christiana Andersena w Lublinie. Celem wycieczki było poznanie pracy aktora,obejrzenie spektaklu ,,Szewczyk Dratewka”oraz rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci. Przedszkolaki obejrzały znaną historię dzielnego Szewczyka, który swoimi sprytem pokonał złego smoka..Wszystkie postacie bajki powstały na oczach widzów. Spektakl miał na celu rozbudzić dziecięcą wyobraźnię i pokazać jak przyjemnie można bawić się w teatr używając prostych domowych przedmiotów.Wycieczka do teatru na długo zostanie przedszkolakom w pamięci.
           

Wycieczka oddziału.II

W dniu 18.10.2018r. w ramach realizacji treści programowych orientacji zawodowej, dzieci z oddziału II odbyły wycieczkę do sklepu kosmetyczno-chemicznego. Dzieci obserwowały pracę ekspedientek oraz produkty ustawione na półkach. Dziękujemy serdecznie za przyjęcie dzieci oraz życzliwość właścicielki sklepu Pani Magdy Osiej oraz wspaniałe prezenty w postaci szczoteczek do zębów.

  ,,Dzień Edukacji Narodowej”
W dniu 15.10. 2018 r odbyła się uroczystość z okazji ,, Dnia Edukacji Narodowej „.Na uroczystość przybyli zaproszeni goście Burmistrz Parczewa Paweł Kędracki  i ks. Norbert Taratycki. Pani dyrektor A. Trojanowska powitała gości i wszystkich nauczycieli. Następnie dzieci z grupy V zaprezentowały część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem p.Joanny Kopińskiej i p.AnnyKopiś. Po zakończeniu występu pani dyrektor wręczyła nagrody pracownikom placówki. Dopełnieniem tej szczególnej uroczystości  były laurki i róże, które przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli wszystkim pracownikom.

 

                                                                                                  

,,Dzień Drzewa”

Dzieci z grupy III,IV i V w dniu 10.10.2018r brały udział w ,,Święcie Drzewa”.Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja, którego inauguracją jest międzynarodowa akcja sadzenia drzew. Do przedszkola przybył leśnik p. Karol Piasecki z Nadleśnictwa Parczew. Zapoznał dzieci z pracą leśnika. Zachęcał do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych. Na koniec spotkania na placu przedszkolnym dzieci razem z panem leśnikiem posadziły otrzymane sadzonki drzew.

,,Święto Pieczonego Ziemniaka”

02.10.2018r. z okazji ,,Święta Pieczonego Ziemniaka”odbyła się wycieczka do Wierzbówki na którą pojechały dzieci z oddziału IV i V. Po przybyciu na miejsce przedszkolaki wybrały się na spacer, w celu obserwacji pięknej przyrody. Wesołe zabawy, sportowe konkurencje z ziemniakami sprawiły, że nie było czasu na nudę. Po długiej i emocjonującej zabawie przyszedł czas na ciepły posiłek jakim były ziemniaczki pieczone w ognisku. Mimo chłodnej październikowej aury dzieciom dopisywały humory, a atmosfera była gorąca!!!

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka tradycyjnie odbył się we wszystkich grupach. Głośne ,,sto lat” dochodziło z każdej przedszkolnej sali. Rodzice zadbali o prezenty dla chłopców oraz niespodzianki dla dziewczynek. Nie zabrakło konkursów oraz tańców przy muzyce dyskotekowej. Taki dzień sprzyja integracji grupy oraz dostarcza wiele radosnych przeżyć.

 

Warsztaty z Rodzicami Oddział II

 

Dnia 27.09. 2018r. odbyły się warsztaty, na których Rodzice i dzieci wykonały wspólnie ludziki z kasztanów, żołędzi, zapałek i plasteliny. Spotkanie rozbudziło inwencje twórczą uczestników oraz pogłębiło adaptację dzieci do przedszkola.

 

 

Zajęcia otwarte w grupie IV

W dniu 26.09.2018 roku w grupie IV odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i nauczycieli. Celem zajęć było utrwalenie zasad obowiązujących w przedszkolu. Dzieci brały aktywny udział, wykazywały się dobrą znajomością zasad. Rozumieją konieczność ich przestrzegania. Dzieci podawały propozycje dalszych zasad. Wiedzą, że dzięki ich przestrzeganiu czują się w przedszkolu dobrze, milo i bezpiecznie.

 

Dzień Przedszkolaka

 

Dzień Przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu nr 2 rozbrzmiewał muzyką i dziecięcym

śmiechem. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach, ,,pociągi”utworzone przez wychowanków

przemierzały duży plac przedszkolny. Zabawy z kolorowymi chustami, biegi i ćwiczenia

wywołały uśmiechy na dziecięcych twarzach. Pyszne smakołyki przyniesione przez rodziców były

dopełnieniem tego dnia.

Festyn ,,Witamy w przedszkolu”

We wrześniu Przedszkole nr 2 powitało nowy rok szkolny i nowych przedszkolaków podczas festynu rodzinnego po hasłem ,,Witamy w Przedszkolu”Po przybyciu na plac przedszkolny zatańczono ,,Węgierski taniec”             ze wstążkami. Dyrektor A. Trojanowska powitała wychowanków i ich rodziny i zaprosiła do wspólnej zabawy.  Przy dźwiękach skocznej i dyskotekowej muzyki tańczyli dorośli i dzieci. Zabawy z chustami animacyjnymi dostarczyły dużo śmiechu i radości. Przyniesione przez rodziców pyszne babeczki,ciasteczka i owocowe szaszłyki smakowały wyśmienicie. Piękna słoneczna pogoda, dobre humory to recepta na mile spędzone popołudnie.

 

Spotkanie z policjantem

Bildergebnis für policjant obrazek dla dzieci

 14.09.2018r. do naszego przedszkola przybyli zaproszeni gośćcie – Pan Andrzej Dybała i Pan Grzegorz Jastrzębski.    Na spotkaniu przedszkolacy z grupy III, IV i V dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. Serdecznie dziękujemy Panom policjantom, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!!

 

Rok szkolny 2017/2018

Kółko przyrodnicze oddz.II 

Zielony ogródek w sali oddziału II. Wykonaliśmy go wspólnie  przy pomocy rodziców w naszym” Kółku przyrodniczym”

 

WALENTYNKI

W dniu 14 lutego 2018 roku w naszym przedszkolu odbyły się WALENTYNKI – podczas spotkania dzieci: kultywowały tradycje walentynkowe, były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu; rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie

 

PRZEDSZKOLAKI  DLA  WIELKIEJ  ORKIESTRY   ŚWIĄTECZNEJ   POMOCY

serduszko_1.png

 

 

BAL KARNAWAŁOWY 2018r.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI
6 stycznia 2018r. w Urzędzie Miasta Parczew odbył się koncert kolęd w którym udział wzięły dzieci z oddz. IV ?

 

Świąteczne warsztaty z rodzicami.

 W grudniu przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami spotkały się  na przedświątecznych warsztatach.W rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie kolęd powstały pełne uroku ozdoby, smakołyki oraz dekoracje świąteczne.Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach. Kolejne warsztaty już przed Wielkanocą.

Wizyta Św. Mikołaja W Naszym Przedszkolu

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka.

Zabawy Andrzejkowe

W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się  29 listopada Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską ,,co dostanę pod choinkę’’ i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, oraz radości i integracji grupy. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie….

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia
– najmilszej przytulanki i najlepszego przyjaciela dzieci. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych dzieci wiele atrakcji związanych z tym dniem. Gry i zabawki z wizerunkiem Misia dostarczą wielu chwil radosnej zabawy.

‚ Mali Przyrodnicy ”

W ramach kółka przyrodniczego dzieci z oddz. II wraz z rodzicami przygotowali zdrowe szaszłyki i ukisili kapustę.
Hodowla pieczarek też zaowocowała. Dzieci zaniosły pieczarki do kuchni, a panie kucharki ugotowały z nich pyszną zupę pieczarkową . 

 

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka w oddz. I i II
W tym dniu dzieci zaprezentowały zdobyte w przedszkolu umiejętności przed swoimi rodzicami. Dzieci ślubowały kochać muzykę, taniec, rysowanie, malowanie….Wielka kolorowa kredka oraz kwiat w ręku Pani dyrektor była symbolem tej ważnej chwili.

 

DZIEŃ KUNDELKA

W dniu 25 .10 obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Dzień Kundelka. Dzień ten stał się okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również zgłębienia wiadomości przedszkolaków na temat pielęgnacji, żywienia i szkolenia psów. Przedszkolaki wiedzą już, że pies to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek. Wiedzą także, że jest to najlepszy przyjaciel człowieka i nieważne czy jest: mały, duży, biały, czarny czy brązowy, z krótką, czy długą sierścią, każdy jest wyjątkowy i musi być bardzo kochany.

 

,,Las jesienią’’

    17.10.2017r został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,,Las jesienią’’.Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie wyobraźni przestrzennej u dzieci oraz integracja rodziców z przedszkolem. Dzieci z pomocą członków swoich rodzin wykonały piękne, pomysłowe makiety wykorzystując tworzywo przyrodnicze oraz surowce wtórne. Koordynator konkursu p. Ewa Przystupa czuwała nad przeprowadzeniem rzetelnej oceny prac przez komisję konkursową. Wyłoniono trzy najlepsze prace oraz osiem wyróżnień.                                      1.Ada Adamowicz     2. Antoś Stelmaszczuk  3. Nel Ostapiuk  .                                          Pani dyrektor Agnieszka Trojanowska gratulowała wszystkim uczestnikom konkursu i wręczyła pamiątkowe dyplomy.

 

” DZIEŃ CZERWONY „

W ramach realizacji ” Kolorowej matematyki ” zorganizowano w oddz. I ” DZIEŃ CZERWONY „-obfitował on w wiele atrakcji: taniec ” czerwonych czapeczek „, zabawy z chustą animacyjną ” stań na czerwonym „, Węgierski taniec z czerwonymi wstążkami, taniec z czerwonym balonikiem, paradę czerwonych strojów. Czerwony dzień zakończył smaczny posiłek, oczywiście w kolorze czerwonym 

  

III Jarmark Pszczelarski

            21 października dzieci z oddziału IV Mali Badacze reprezentowały nasze Przedszkole na III Jarmarku Pszczelarskim. Jarmark zorganizowała Lokalna Grupa Działania „Jagiellońska  Przystań” ,pszczelarze ziemi parczewskiej, oraz pan Stanisław Chojak. Mali Badacze w pięknych strojach  zaprezentowały program artystyczny pod kierunkiem pani Ani Grzeszczak oraz pani Ani Nazaruk. Dzieci w strojach pszczółek wykonały Taniec Mai, Pszczółka śpi w ogrodzie, Zjadaj miód, Walc Kwiatów i Lot Trzmiela. Mali wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodką  niespodzianką.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

      16 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości obecni byli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście. Spotkanie przygotowały dzieci z grupy IV oraz V pod opieką pani Ani Romaniuk oraz pani Ani Grzeszczak. Przedszkolaki podziękowały nauczycielkom oraz wszystkim pracownikom za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Poprzez wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia dzieci wyraziły swoją wdzięczność za codzienną opiekę nad nimi, za trud, cierpliwość, miłość i wielkie poświęcenie a dodatkiem do życzeń były własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki oraz kwiaty. Burmistrz Parczewa pan Paweł Kędracki dołączył się do życzeń składanych przez dzieci z okazji tego szczególnego święta.

 

   Dzień chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach rodzinnych i przedszkolnych. Do takich zaliczamy również Dzień Chłopaka. Dzieci ze wszystkich oddziałów dzień ten uczcił wesołą zabawą oraz słodkim poczęstunkiem a oprócz tego chłopcy otrzymali upominki.

 

Wycieczka nad Jezioro Obradowskie

          Wycieczka oddz. IV i V do lasu, nad Jezioro Obradowskie . 29.09.2017r w piątek dzieci pojechały autokarem na wycieczkę do lasu. Na powitanie panowie leśnicy Karol i Kuba przypomnieli dzieciom o zasadach zachowania się w lesie. Następnie uczestnicy wycieczki przeszli kładką nad jezioro, słuchając ciekawych opowieści o roślinach, zwierzętach. Po spacerze dzieci z wielkim apetytem skonsumowały własny prowiant z plecaków. Na wycieczce dopisała pogoda oraz dobry humor .

 

 

 

Koło Przyrodnicze  

              Dnia 29.09.2017r w grupie II ” MALI PRZYRODNICY ” odbyły się zajęcia ” Koła przyrodniczego „. Robiliśmy wspólnie z rodzicami kasztanowe ludziki. A o to nasze prace – grzybki, ludziki, ślimaki, gąsiennica, jeżyki ?

 

 

FESTYN   WITAMY W PRZEDSZKOLU

 Z okazji Dnia Przedszkolaka, 25 września 2017r. w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Parczewie odbył się Festyn Rodzinny „Witamy w Przedszkolu”, na którym powitano tegorocznych przedszkolaków i wręczono im medale „Super Przedszkolaka”. Festyn propagował również aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. W tym celu zorganizowane zostały rożnego rodzaju zabawy sportowe, min. bieg w workach, slalom biegowy czy przeciąganie liny. Atrakcją spotkania była przeprowadzona przez p. Annę Janczewską Zumba dla dzieci. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców festyn zakończono degustacją domowych wypieków.

 

 

Zakończenie roku grupy IV

21 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego w grupie IV. Dzieci przygotowały z tej okazji panie: Kasia i Marysia.

Święto Mamy i Taty

Wycieczka do teatru

30 czerwca dzieci z grupy II i III były na wycieczce w lubelskim Teatrze Andersena. Oglądały spektakl pt. „Koziołek Kręciołek”. Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało. Dzieci wróciły w wyśmienitych humorach, pełne pozytywnych wrażeń i  radości.

Międzyprzedszkolne zawody sportowe

 

W połowie maja w naszym przedszkolu odbyły się zawody sportowe w biegach sztafetowych 5-cio latków. Dzieci z gr. IV i V rywalizowały z zawodnikami przedszkola nr 1 „Pod krasnalem”. O zwycięstwie przede wszystkim decydowała zręczność i szybkość. Ważnym elementem współzawodnictwa był doping pozostałych dzieciaków. Wszyscy bardzo mocno zaangażowali się w swoje role. Lepsi odrobinę okazali się nasi goście i zwyciężyli zawody. Bardzo im z tego powodu gratulujemy.

Konkurs recytatorski

25. 04. 2017 r. w ramach realizacji programu „Zdrowy styl życia …” odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytorski „Wszystko co zdrowe”. Wzięło w nim udział 10 dziewczynek w wieku 3- 5 lat, z Przedszkola Nr 1 i Przedszkola Nr 2. Komisja w składzie: Kamila Sternik, Mariola Kowalska oraz Justyna Dominik nagrodziła wszystkie dzieci dyplomami. W grupie  3-latków: I miejsce zajęła Hania Szych z Publicznego Przedszkola Nr 1 „Pod Krasnalem”, II €“ miejsce  Nela Bronikowska z Publicznego Przedszkola Nr 2, III  miejsce  Maja Oleksiuk z Publicznego Przedszkola Nr 2. Pośród 4- latków: I €“ miejsce zajęła Karolinka Mikitiuk z Publicznego Przedszkola Nr 2, II €“ miejce – Ola Suchodolska z Publicznego Przedszkola Nr 2, III  miejsce  Ala Bloch z Publicznego Przedszkola Nr 1. W grupie  5  latków: I €“ miejsce zajęła Daniela Kuchta z Publicznego Przedszkola Nr 1, II €“ miejsce €“ Kornelia Czarnacka oraz Ola Kułak z Publicznego Przedszkola Nr 2, III €“ miejsce  Gabrysia Golonka. Uczestniczki konkursu otrzymały gromkie brawa od zgromadzonej widowni oraz nagrody od pani dyrektor w postaci kolorowych piłek.

Anna Romaniuk

Wiosenne Prezentacje Artystyczne

W tym roku prezentacje miały miejsce 9 kwietnia w sali konferencyjnej UM. Celem przeglądu była prezentacja , popularyzacja i promocja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich wrażliwości estetycznej , a także wymiana doświadczeń. Nasze przedszkole reprezentowała grupa IV przygotowana przez p. Kasię Lewandowską.

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy na całym świecie 22 kwietnia. Imprezy promujące zachowania proekologiczne przyjmują różną postać i odbywają się nie tylko tego dnia, ale i wcześniej, i później. Tak naprawdę rozpoczynają przyrodniczo-ekologiczny boom trwający całą wiosnę i lato.Dzieci z gr. II i III włączyły się do promowania Dnia Ziemi organizując sprzątanie naszego małego świata- placu przedszkolnego.

Wycieczka do Optyka

W ramach realizacji Programu „Zdrowy Styl Życia i Profilaktyka Uzależnień”, Mali Artyści- gr.I odwiedzili  sklep optyczny znajdujący się w Galerii Fabel. Dzieci zobaczyły specjalny przyrząd do badania wzroku. Mogły również na nim zbadać sobie wzrok ,a także obejrzały wystawę opraw okularowych. Dowiedziały się dlaczego i w jaki sposób należy dbać o wzrok.

Dzień Kobiet

8 marca obchodzony był bardzo uroczyście we wszystkich grupach. Dziewczynki otrzymały upominki a chłopcy słodkie co nieco na pocieszenie. W tym dniu we wszystkich oddziałach przedszkolnych słychać było wesołą muzykę i śmiech dzieci. Wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Dodatkowo w grupie Małych Artystów odbyło się spotkanie z p. Moniką Naumiuk, która jest lekarzem pediatrą. Pani doktor opowiadała dzieciakom jak należy dbać o swoje zdrowie a później wraz z małymi kobietami świętrowała w przedszkolu Dzień Kobiet.

Święto Babci i Dziadka

Z okazji Święta Babci i Dziadka nasi wychowankowie wraz z nauczycielkami przygotowali wspaniałe występy, wśród których nie zabrakło tańca, śpiewu i recytacji. Dzieciaki bardzo chętnie pokazały swoje umiejętności a babcie i dziadkowie nie szczędzili braw. Były też wspólne zabawy i słodki poczęstunek. Spotkanie było pełne wzruszeń i radości.

13 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy, podczas którego dzieci odwiedził Mikołaj. We wszystkich grupach odbyły się zabawy i tańce specjalnie przygotowane na tę okazję.

Spotkania z okazji Świąt

W grupie II i III z okazji Świąt Bożego Narodzenia odbyły się zorganizowane wspólnie z rodzicami spotkania, podczas których dzieci mogły zobaczyć Jasełka, wystawione przez rodziców.

Jasełka

Każdego roku, najstarsza grupa w przedszkolu przygotowuje przed Świętami Bożego Narodzenia Jasełka. Tym razem również ten zaszczyt przypadł 5-cio latkom, czyli „Astronomom”. Dzieci wraz z nauczycielkami: p. Ewą i p. Anią zaprezentowały bardzo wzruszającą opowieść. Gościem honorowym był p. Burmistrz – Paweł Kędracki. W  uroczystości wzięli udział także:p. Dyrektor, rodzice dzieci oraz ksiądz Norbert.

Konkurs – książeczka

 

 

Pasowanie na Przedszkolaka

Jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego małego dziecka jest „Pasowanie na Przedszkolaka”. W tym roku takie uroczystości odbyły się w dwóch najmłodszych grupach. 8 listopada ślubowanie złożyli „Mali Artyści” a 5 grudnia ” Mali Przyrodnicy”. Przedszkolaki otrzymały specjalne dyplomy i upominki w postaci rożków obfitości. Dzieci prezentowały też podczas uroczystości , umiejętności wokalne i taneczne. Na koniec odbył się poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Teatrzyk grupy IV

30 listopada dzieci z oddziału IV, w ramach realizacji programu „Zdrowy styl życia i profilaktyka uzależnień” ,pod kierunkiem pani Kasi wystawiły przedstawienie pod tytułem „Jak dbamy o zdrowie”.

 

Jarmark Pszczelarski

Dzieci z oddziału V  wystąpiły w Urzędzie Miasta ze specjalnie przygotowanym programem artystycznym z okazji Jarmarku Pszczelarskiego. Piękne stroje i  dekoracja sprawiły,że występ dzieci był wyjątkowy. Przedszkolaki przygotowały panie Ewa Przystupa i Anna Kopiś.

 

Dzień KEN

 

 

30 września 2016

Dzień Chłopaka odbył się we wszystkich grupach. Dzieci w tym dniu bawiły się przy muzyce: śpiewały, tańczyły. Brały udział w konkursach zorganizowanych przez wychowawczynie. Pani Dyrektor przygotowała z tej okazji słodki poczęstunek a rodzice upominki dla chłopców i  „słodkie pocieszenie” dla dziewczynek.

img_4333

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

 

Festyn rodzinny „Szybcy jak wiatr”

W Dniu Wiatru na placu przedszkolnym odbył się festyn pod hasłem „Szybcy jak wiatr”. Uczestnicy festynu brali udział w wielu konkurencjach sportowych i integracyjnych zabawach tanecznych, a przedstawiciele czterech drużyn wykonali piękne, kolorowe latawce.

W barku „Pod Kogutkiem” można było skosztować chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym przygotowanym przez panie kucharki.

Na koniec zabawy dzieci otrzymały lody.

Ewa Przystupa

P1050279

więcej zdjęć na naszej stronie FB

Zakończenie roku w gr.V

21 czerwca odbyło się pożegnanie z przedszkolem dzieci z gr. V. Z tej okazji dzieci zaprezentowały swoim rodzicom i zaproszonym z tej okazji gościom, wyjątkową część artystyczną, którą przygotowały wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Anieszką Trojanowską oraz p. Agatą Bartnicką. Rodziców, zaproszone na tę okazję nauczycielki i panie woźne powitała tradycyjnie p. Dyrektor. Część oficjalną rozpoczęto Polonezem i odśpiewaniem hymnu Przedszkola. Następnie dzieci,  krótko ale za to wierszem, przypomniały swoje chwile spędzone w przedszkolu, począwszy od grupy I aż do Zerówki. Podziękowały również Pani Dyrektor, wszystkim paniom pracującym w przedszkolu, wychowawczyniom, panu Arturowi oraz księdzu Norbertowi za naukę, opiekę i wychowanie. Nastąpiło tradycyje wręczenie dyplomów, pamiątek oraz uściśnięcie dłoni i życzenia na dalszą, szkolną drogę. Rodzice ze swej strony również złożyli serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom przedszkola oraz przekazali na ręce pani Dyrekor pamiątkową tablicę ze zdjęciami dzieci – rocznik 2015/2016. Przygotowali również tort – niespodziankę  ze zdjęciem całej grupy.  Spotkanie zakończyło wspólne zaśpiewanie piosenki Maryli Rodowicz „Ale to już było…” .Żegnając przedszkole wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli,mieli łzy w oczach.

Aga Trojanowska

_DSC1011

zdjęcia z tej imprezy na FB Przedszkola

Pożegnanie Przedszkola w gr. IV

Uroczystość pożęgnania przedszkola w gr.IV odbyła się 20 czerwca. Dzieci przygotowane przez panie: Joannę Kopińską i Jolantę Pędziwilk zaprezentowały swoje umiejętności w montażu słowno- muzycznym. Pani Dyrektor przygotowała dzieciom z tej okazji słodki poczęstunek w postaci lodów, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy o książki.

Aga Trojanowska

P1050211

więcej zdjęć na naszej stronie FB

Święto Przyjaciół Przedszkola

Bardzo ważną uroczystością obchodzoną w naszym przedszkolu jest „Dzień Przyjaciół Przedszkola”, podczas którego wychowankowie w sposób szczególny i uroczysty dziękują tym wszystkim, którzy wsparli naszą placówkę w sposób materialny, bądź finansowy. W tym roku dzieci z każdej grupy przygotowały krótkie widowiska specjalnie na tę okazję. Pani Dyrektor w imieniu swoim, dzieci oraz pracowników przedszkola serdecznie podziękowala darczyńom oraz wręczyła dyplomy uznania i upominki. Z tej też okazji został przygotowany również wspanialy tort i poczęstunek. A nasi szanowni Goście, po skończonej uroczystości namalowali na specjalnej ścianie Przyjaciół Przedszkola kolorowe kwiaty, które już zawsze będą nam przypominać ,że dobrych i hojnych przyjacioł mamy w zasięgu ręki.

Aga Trojanowska

P1050086

więcej zdjęć na naszej stronie FB

Dzień Dziecka

Wyjątkowo w tym roku dzieci obchodziły swoje święto 2 czerwca. W tym dniu słońce świeciło nad naszym przedszkolem dla wszystkich dzieci a dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Największą atrakcją  był dmuchany zamek. W poszczególnych grupach odbyły się również zabawy muzyczno- taneczne, malowanie twarzy, wędka szczęścia. Na zakończenie, każde dziecko dostało upominek.

Joanna Kopińska P1040855 (Kopiowanie)

więcej zdjęć na FB

Tęczowy cyrk

Z okazji Dnia Dziecka rodzice z oddziału II zorganizowali wspaniałe przedstawienie cyrkowe. Występowali w nim czarodzieje, szczudlarz, klaun, zespół taneczny ,,Czekoladki”. Odbył się pokaz tańca  ze skakanką i pokaz sportowy. Były też tresowane zwierzęta- gekon. Zachwyceni widzowie nagradzali występy gromkimi brawami. Sala na ten czas zmieniła się w arenę cyrkową, ubrana w kolorowe dekoracje i balony była nie do poznania.To wspaniałe wydarzenie było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, ich pomysłowości oraz reżyserii p. Ewy Przystupy. Życzymy wszystkim dzieciom tak odważnych, pomysłowych i zaangażowanych w życie przedszkola rodziców! Agnieszka Trojanowska P1040934 (Kopiowanie) zdjęcia można obejrzeć na naszej stronie FB

Święto Mamy i Taty

DSC_0284 (Kopiowanie)

Wycieczka oddziału IV I V

10.04. 2014r. przedszkolaki  pod opieką nauczycieli i rodziców uczestniczyły w zajęciach w Barwnej – Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Białej Podlaskiej. Zajęcia odbyły się pod hasłem – „W barwach tęczy”. Podczas pobytu w bibliotece dzieci miały możliwość poznania barwnej strony życia, którą mogą zapewnić książki i różnorodne media. Pani bibliotekarka wyjaśniła dzieciom jak poruszać się po bibliotece, jak szukać interesujących książek i multimediów, do kogo zwrócić się o pomoc, opowiedziała o zasadach korzystania z wypożyczalni oraz o możliwości spędzania czasu w bibliotece i korzystania z bogatych form aktywności. Dzieci zostały oprowadzone po bardzo atrakcyjnych wnętrzach biblioteki, które są ubrane w grę świateł, jakich w bibliotece nikt się nie spodziewa. Na zajęciach dzieci wysłuchały opowieści o chłopcu, który oglądał świat, oglądały trójwymiarowe książki, a także korzystały z bardzo licznych zgromadzonych gier. Nie zabrakło również zabaw muzycznych i ruchowych. Na zakończenie przedszkolaki miały możliwość zrelaksować się na wielkiej kanapie przy muzyce i kolorowych światłach. Kolejnym etapem naszej wycieczki była wizyta w schronisku dla zwierząt „ Azyl”.  Powodem wizyty było zwieńczenie akcji pod hasłem „Pomagamy zwierzętom nie tylko zimą”. Dzieci przekazały wszystkie zebrane dary, które przez dwa tygodnie systematycznie przynosiły do naszego przedszkola. Dzięki wszystkim przedszkolakom udało nam sie zebrać wiele potrzebnych rzeczy dla zwierząt i schroniska. Przekazaliśmy wiele kilogramów karmy, ryżu, kaszy, makaronów, koce dla zwierząt. Po teranie schroniska oprowadzili nas jego pracownicy, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta. Opowiedzieli nam wiele ciekawych historii na temat przebywających tam zwierząt, a także o zasadach funkcjonowania schroniska. W schronisku obecnie przebywa 300 psów, z których każdy ma swoją – najczęściej smutną historię. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie zwierzęta, a także żywo rozmawiały o ich smutnym losie. Mamy nadzieję, że akcja pomocy zwierzętom już na dobre wpisze się w tradycję naszego przedszkola. Joanna Kopińska 1461846978038

 Konkurs recytatorski

06.05.2016 roku  odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorki ,, Polska – Moja ojczyzna” Dzieci przed komisją w składzie: Wiesława Tazbir, Anna Oleszczuk, Marian Kowalski zaprezentowały wiersze różnych autorów związanych z wyżej wymienioną tematyką. Po burzliwych naradach komisja wyłoniła następujących laureatów: I miejsce:

 • Daria Laszewska ( lat 6 ) P. Przedszkole nr 1w Parczewie
 • Aleksandra Suchodolska ( lat 3) P. Przedszkole nr 2 w Parczewie
 • Hanna Szczęśniak ( lat 4) P.Przedszkole nr 1 w Parczewie

II miejsce:

 • Jakub Mańka ( lat 3) Przedszkole Artystyczno – Językowe ,,Skowronek”
 • Daniela Kuchta ( lat 4) Publiczne Przedszkole nr 1

III miejsce:

 • Irmina Melko( lat 3) Publiczne Przedszkolwe nr 1
 • Czech Maksym Haponiuk Paweł ( lat 3)
 • Alicja Jedlińska ( lat 4) P. Przedszkole nr 2 w Parczewie
 • Gabriela Kwiatkowska ( lat 6) Przedszkole Artystyczno – Językowe ,,Skowronek”
 • Julita Pawelec  ( lat 6) ) P. Przedszkole nr 2 w Parczewie
 • Malwina Słowik ( lat 6) ) P. Przedszkole nr 2 w Parczewie

P1040697

,,Powitanie Wiosny w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Parczewie”

W tym roku powitanie Wiosny zbiegło się z wcześniej zaplanowanym Wiosennym Przeglądem Tańców Ludowych. Prowadząca zapoznała dzieci z symbolami wiosny- Marzanną i Gaikiem i wyjaśniła ich znaczenie w tradycji ludowej. Potem przy dźwiękach muzyki A. Vivaldiego w progach przedszkola zawitała Pani Wiosna ( mama Zosi) z bukietem kwiatów, pięknie wystrojona w kwiecistą sukienkę i zielony kapelusz. Wszystkie grupy prezentowały wyuczone tańce ludowe i bawiły się z Wiosną śpiewając wiosenne piosenki. P1040274

,, Moja książeczka – konkurs literacko – plastyczny”

21 marca w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Parczewie rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą książeczkę przebiegający pod hasłem ,,Moja książeczka”. W konkursie wzięło udział 12 dzieci wraz z rodzicami. Komisja konkursowa wyłoniła I,II i III miejsce, pozostali uczestnicy wykonali wyróżnienia. Wszystkie książeczki uzyskały uznanie komisji, która podkreśliła wkład pracy w ich tworzenie. Nagrody książkowe wręczyła dyrektor Elżbieta Polak oraz p. Helena Maczewska emerytowana polonistka i autorka wierszy. P1040254

Dzień Chorego- spotkanie z pielęgniarką

W Dniu Chorego 11 lutego przedszkole odwiedziła pielęgniarka pani Jolanta Łopatniuk. Podczas spotkania z dziećmi pani Jola przekazała im cenną wiedzę na temat leczenia i zapobiegania chorobom. Zapoznała je z zasadami zdrowego stylu życia i odżywiania. Dzieci z oddz.III wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowia i jego ochrony, chętnie podejmowały rozmowę z zaproszonym gościem. Dziękując za wizytę w przedszkolu obiecały pani pielęgniarce, ze będą prowadzić zdrowy styl życia.

DSC05179

Spotkanie z p. Teresą Gładun

Obchodząc różne święta i uroczystości często zapraszamy do przedszkola ciekawych ludzi zamieszkujących w naszym mieści.10 lutego w Dzień Języka Ojczystego gościliśmy panią Teresę Gładun- znaną parczewską poetkę, która opowiedziała dzieciom w jaki sposób powstają jej wiersze. Czytała swoje utwory, uczyła dzieci tworzenia rymów, zapoznała z rożnymi rodzajami wierszy. Zachęcała dzieci do samodzielnego tworzenia wierszy i rymowanek. Na pamiątkę spotkania pani Teresa Gładun przekazała do biblioteki przedszkolnej książkę p.t,,Literacka kraina”. Uczestnicy spotkania, dzieci z odz. III,IV,V podziękowały miłemu gościowi gromkimi brawami.

WP_20160210_10_35_25_Pro

Choinka 

 1 lutego odbyła się  Choinka Noworoczna . Rodzice zadbali o piękne stroje dla swoich pociech, nauczycielki o ciekawy program, dyrektor o sprawną organizację uroczystości. Były tańce, śpiew, prezentacje i konkursy w radosnej atmosferze. Najważniejszym momentem zaś, wizyta Św. Mikołaja, który tradycyjnie odwiedził przedszkolaków obdarowując ich prezentami. Podczas wspólnego poczęstunku dzieci rozmawiały o wizycie niecodziennego gościa. Nie było w tym dniu widać smutku na żadnej dziecięcej buzi. Niestety czas balu szybko minął ale wszystkim pozostały miłe wspomnienia. Aga Trojanowska P1030948 (Kopiowanie) (Kopiowanie)

Dzień Babci i Dziadka

 25 stycznia 2016 roku we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zgromadzonych gości powitała i złożyła serdeczne życzenia dyrektor E. Polak. Na uroczystość dzieci przygotowały programy artystyczne składające się z wierszy, inscenizacji, tańców i piosenek. W czasie uroczystości oprócz występów dzieci, aktywny udział we wspólnej zabawie brali dziadkowie. Chętnie uczestnicząc w zabawach z czasów kiedy sami byli mali. Wspólne zabawy dostarczyły zarówno dzieciom jak i gościom wiele wzruszeń i radości. Zabawy przy muzyce i konkursy ułatwiły pokonanie bariery wiekowej i stworzyły prawdziwą rodziną atmosferę. Atmosfera uroczystości pomogła w nawiązaniu kontaktów nauczyciela z babciami i dziadkami, którzy mają duży wpływ na wychowanie dzieci. Na zakończenie tej miłej uroczystości dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Spotkanie było niezapomnianym przeżyciem dla dzieci i dziadków. Miłym akcentem były całusy i podziękowania seniorów za przygotowana uroczystość. Joanna Kopińska, Ewa Przystupa

 P1030851 (Kopiowanie) (Kopiowanie)

 

Święto Trzech Króli

Z okazji Święta Trzech Króli- 6.01 2016r. , dzieci z grupy V- Astronomowie, wystąpiły w Urzędzie Miasta. W pięknych kostiumach przygotowanych z udziałem rodziców przedszkolaki wystawiły Jasełka. Przedstawienie spodobało się wszystkim zgromadzonym. Dzieci otrzymały wiele braw i pochwał. Nad całością czuwały panie : Agnieszka i Agata. Aga Trojanowska 12510969_1013821768660629_676401279_o

Jasełka

SONY DSC

Spotkanie z górnikiem

Z okazji święta Barbórki, 2 grudnia dzieci miały niecodziennego gościa. Z wizytą do przedszkola przyszedł górnik Marian Walicki. Gość w galowym mundurze i paradnej czapce prezentował sę imponująco, więc nic dziwnego, że dzieci z zainteresowaniem przysłuchiwały się opowieściom pana Mariana, oglądały zdjęcia i przyniesione przez niego rekwizyty. Dzięki ciekawostkom i informacjom, jakich nie szczędził im gość, poszerzyły wiedzę na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. P1030646zdjęcia ze spotkania na FB

W Fikolandzie

3 grudnia Mali Badacze byli na wycieczce w Fikolandzie. Zabawa była super. Każdemu dopisywał niezwykle dobry humor. Zdjęcia można obejrzeć na FB. P1030669

Andrzejki

Zabawy andrzejkowe odbyły się w każdej grupie. Dzieci poznały tradycję wróżb andrzejkowych. Specjalnie na tę okazję ubrały się odświętnie lub  założyły wspaniałe kostiumy. Przy dźwiękach muzyki bawiły się, tańczyły i śpiewały. W każdej grupie przygotowano też specjalne poczęstunki. W grupie III w organizację Andrzejek włączyli się rodzice, którzy wspólnie z dziećmi bawili się oraz przypominali tradycje związane z Andrzejkami. Aga Trojanowska P1030516

więcej zdjęć można obejrzeć na FB

II Sportowa Olimpiada Przedszkolna

Nasze przedszkole reprezentowała drużyna, w skład której weszły  dzieci z  grup IV i V. Przedszkolaki przygotowały panie : Joanna Kopińska i Agata Bartnicka. Wysiłek pań i dzieci został nagrodzony gdyż nasza drużyna zajęła II miejsce. Zdjęcia można obejrzeć na FB. P1030412

Konkurs „Bajkowe Drzewo Życia”…

wygrali rodzice i dzieci z grupy IV. Drzewo miało być wykonane z materiałów ekologiczny oraz takich, którym można było nadać nowe życie np. plastikowych butelek , z których wykonano kwiaty. Pomysł i realizacja należał do rodziców i dzieci. Wszystkie drzewa były bardzo pomysłowe, kolorowe i wykonane z najróżniejszych materiałów. Wszystkie zdjęcia można obejrzeć na FB.

,, Międzyprzedszkolny Turniej Sportowy”

1.09.2015r w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Parczewie odbyły się międzyprzedszkolne zawody sportowe przygotowane przez p. Agatę Bartnicką i Joannę Kopińską.Wzięły w nich udział dwie drużyny dzieci 5 letnich( po 10 osób) z przedszkola nr 1 i nr 2. Nauczycielki przygotowały 5 konkurencji. Przedszkolaki miały do pokonania tory przeszkód, liczyła się oczywiście szybkość i zwinność. Niemałą rolę odegrały też dzieci , które kibicowały swoim drużynom wymyślonymi na tę okazję hasłami dopingującymi.Wygrała drużyna  gospodarzy , ale konkurenci z P. Przedszkola nr1 również wykazali się olbrzymią sprawnością. Obie drużyny otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Aga Trojanowska P1030099

więcej zdjęć na FB

Wycieczka do Kodnia

W ramach realizacji programu ekologicznego,, W przyjaźni z przyrodą” finansowanego przez Urząd Gminy w Parczewie dzieci z oddziału IV Publicznego Przedszkola nr 2 wybrały się na wycieczkę do kodeńskiego,, Ogrodu Zielnego”. Dzieci zapoznały się z ziołami hodowanymi przez zakonników, poznały też różne możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie przyrody. Przedszkolaki miło spędziły czas i jeszcze długo będą wspominać udaną wycieczkę

Ewa Przystupa, Joanna Kopińska

P1020991 (Kopiowanie)

więcej zdjęć na FB