Mini Spartakiada

Mini Spartakiada dla Przedszkolaków

Dzieci z oddziału IV „Sówki” pod kierunkiem nauczycielek pani Anny Grzeszczak i pani Anny Kopiś w dniu 23 maja 2023 r. wzięły udział w Mini Spartakiadzie dla przedszkolaków, zorganizowanej na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parczewie przy Al. Jana Pawła II. Spartakiada odbyła się pod hasłem „Wiosna – zdrowo i sportowo” i została przeprowadzona w trzech formach:

1. Masowa – bieg wszystkich dzieci na głównej płycie boiska po trawie.

2. Indywidualna – bieg krótki na dystansie 30 m.

3. Zespołowa – w formie toru przeszkód o długości 25 m.

Nasze dzieci wywalczyły II miejsce zdobywając puchar i pamiątkowe medale.

Celem spotkania sportowego różnych przedszkoli było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, tworzenie atmosfery współpracy i współzawodnictwa w zespole, integrowanie dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych, poznawanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego.


Konkurs

Międzyprzedszkolny konkurs recytatorski „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

W dniu 8 maja 2023 r. w Publicznym Przedszkolu nr 1 odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Celem konkursu było budzenie przywiązania i szacunku do ojczyzny, popularyzowanie poezji opiewającej piękno naszego kraju, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci oraz promocja talentów. Każdy uczestnik przygotował do recytacji jeden utwór o tematyce patriotycznej.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Mikołaj Dąbrowski (Publiczne Przedszkole im. Janusza Korczaka)

II miejsce: Michalina Izbińska (Publiczne Przedszkole ,,Pod Krasnalem) oraz Wiktor Bronikowski (Publiczne Przedszkole im. Janusza Korczaka)

III miejsce: Maja Uchańska (Publiczne Przedszkole ,,Pod Krasnalem) oraz Stanisław Bujalski (Zespół Placówek w Przewłoce)

Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Laureatom serdecznie gratulujemy.


DZIEŃ WIOSNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca dzieci z naszego przedszkola obchodziły „Pierwszy Dzień Wiosny”. To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Były tańce, śpiew, zabawy. Dzieci poznawały zwyczaj topienia Marzanny, tym dniu oczywiście królował kolor zielony, widoczny w ubraniu wszystkich dzieci i nauczycielek.

Miłym akcentem tego dnia, był również Koncert pt. „Polskie tematy muzyczne” w wykonaniu: muzycznej agencji artystycznej „Limbos”, podczas którego artyści zaprezentowali wiele utworów. Przedszkolaki z zachwytem oglądały i słuchały koncertu, miały okazję do aktywnego uczestnictwa: słuchania,  wyklaskiwania rytmów, a także śpiewania znanych im utworów. Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem.


„Dzień kobiet”

8 marca wszystkie panie i dziewczynki  z naszego przedszkola świętowały „Dzień Kobiet”. Jak na prawdziwych dżentelmenów przystało chłopcy tego dnia byli wyjątkowo uprzejmi, uczynni i sympatyczni. Ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Święto było okazją do rozmów z dziećmi o roli kobiet w ich życiu – o mamusiach, babciach, siostrach,  koleżankach,  paniach z otoczenia. Chłopcy tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” wręczając im upominki. Tego dnia w salach można było usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.


PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

ZAŚPIEWAJMY JEZUSKOWI


Jasełka w grupie IV

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Jasełka przygotowały SÓWKI GRUPA IV. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, archanioła, pastuszków, królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Miłym dopełnieniem był taniec w wykonaniu aniołków. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.


Mikołajki

Spotkanie z Mikołajem to jedno z najbardziej oczekiwanych przez dzieci wydarzeń w roku. Przedszkolaki od rana nasłuchiwały dzwonków sań i radosnego ho, ho, ho…

Prezenty od Mikołaja – to piękne zabawki (lalki, puzzle, gry planszowe, klocki itd.) do zabaw w przedszkolu w grupie oraz indywidualne słodkie upominki, które dzieci przyjęły z wielką radością. W ramach podziękowań dzieci prezentowały Mikołajowi wiersze, tańce i piosenki. Wizyta ta wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.


Konkurs plastyczny „Parczew- moje miasto”

25 listopada w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
„Parczew- moje miasto”. Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulacje i brawa.


SPORTOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 25 listopada w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie odbyła się kolejna edycja SPORTOWEJ OLIMPIADY PRZEDSZKOLAKA POD PATRONATEM BURMISTRZA PARCZEWA.
Była to już ósma impreza zorganizowana przez UKS Jedynka Parczew, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Burmistrzem Parczewa.

W Olimpiadzie uczestniczyło aż 6 drużyn, w tym nasze Tygryski- oddział V. Najważniejsza była tu dobra zabawa i zdrowa rywalizacja, każda drużyna została nagrodzona.

Został też wyłoniony zwycięzca konkursu plastycznego pod hasłem:

” UŻYWKOM MÓWIĘ NIE,

BO SPORTOWCEM ZOSTAĆ CHCĘ ! „

1 nagrodę i Puchar BURMISTRZA zdobyło nasze Przedszkole!.


Pasowanie na Przedszkolaka

W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka.
Grupa Pszczółki 16 listopada, a Słoneczka 23 listopada. Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor, przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom!