„Dzieciaki Mleczaki”

27 lutego 2018 |

Ogólnopolski Program Dzieciaki Mleczaki realizowany w naszej placówce organizowany jest przez Polską Izbę Mleka, którego celem jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w diecie, edukacja na temat walorów mleka i jego przetworów, kształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz wykreowanie mody na picie mleka wśród najmłodszych.

         W dniu 15 lutego 2018 r. w grupie IV pod kierunkiem p. M. Klej zostały przeprowadzone zajęcia na temat mleka i jego przetworów. Głównym celem zajęć było kształtowanie wśród dzieci świadomości na temat roli mleka w diecie dziecka oraz jego walorów odżywczych. Przedszkolaki poprzez zabawę poznały przetwory produkowane z mleka oraz miały możliwość rozpoznawania ich po smaku. Ponadto dzieci degustowały jogurt naturalny z dodatkiem owoców, dowolnie przez siebie wybranych. Tego dnia dominował wśród dzieci kolor biały.

         19 lutego 2018 r. w grupie V pod kierunkiem p. E. Lipińskiej odbyły się zajęcia na temat „Nabiał spożywamy – energię z tego mamy”, których celem było zapoznanie z wartościową rolą mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie. Dzieci poprzez zabawę dydaktyczną „W sklepie z nabiałem” poznały różne przetwory z mleka. Degustowały z zasłoniętymi oczami, próbując za pomocą zmysłów dotyku, smaku i zapachu rozpoznać produkty mleczne. Najsmaczniejszą częścią zajęć było wykonanie koktajlu bananowego, który bardzo smakował dzieciom. Kolor biały również tego dnia królował w grupie „Smerfów”.