Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu

08 grudnia 2017 |

dzwonkiWizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą i już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądają na drzwi, nasłuchując „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola. Gość zaczął swoją wizytę od najmłodszych. Dzieci z grupy I i II pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył prezenty dla całej grupy – zabawki i każdemu dziecku indywidualnie i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w kolejnych grupach. Rozmowa z gościem, zabawy przy muzyce, a przede wszystkim prezenty to niezapomniane chwile. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i rozpromienione. Oprócz pełnego prezentów worka Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.