„Marzycielska Poczta”

04 grudnia 2017 |

20171204_155652MARZYCIELSKA POCZTA to ogólnopolska akcja internetowa, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie www.marzycielskapoczta.pl znajdują się profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Marzycielska Poczta wystartowała 12 października 2009 roku, jest akcją stałą, która nieustannie tętni życiem. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Dzieci z naszego przedszkola włączyły się również do tej pięknej akcji. Wszystkie grupy obrały profil dziecka chorego i indywidualnie, grupowo, a nawet z pomocą rodziców wykonały i wysłały kartki pocztowe. Staramy się pozytywnie wpływać na wychowanie naszych przedszkolaków, uwrażliwiać ich na trudną sytuację rówieśników, na ich potrzeby i krzywdę. Chcieliśmy wykonanymi przez dzieci pracami wzbudzić radość i uśmiech na twarzach dzieci zmuszonych do ciągłej rehabilitacji, częstych pobytów w szpitalu.
Marzycielska poczta, drzewo dobrych uczynków, tydzień życzliwości, kodeks dobrego kolegi i inne, to zadana wynikające z Koncepcji Naszego Przedszkola na obecny rok szkolny pt. „Uczymy się żyć obok siebie”, której  celem jest kształtowanie empatii i tolerancji, postaw społecznie akceptowanych, wprowadzanie dziecka w świat wartości uniwersalnych tj.: dobro, prawda, miłość, piękno, patriotyzm, budowanie poczucia własnej wartości, kształtowanie umiejętności zabawy i pracy w grupie, uczenie wzajemnej tolerancji, akceptacji, zrozumienia potrzeb i odrębności drugiego człowieka, rozwijanie empatii.