STRAŻ POŻARNA W NASZYM PRZEDSZKOLU

24 czerwca 2017 |

Na plac przedszkolny 10 i 14 czerwca wjechały wozy strażackie – bowiem w naszej placówce odbyły się praktyczne działania szkoleniowe Powiatowej Straży Pożarnej w Parczewie. Była to okazja do przypomnienia nie tylko numerów alarmowych, ale i okoliczności, w których można wezwać Straż Pożarną, nie tylko do gaszenia pożarów ale również wzywanie do wypadków samochodowych, ratowania zwierząt, pomocy w przypadku powodzi, a więc utrwalenia zachowań w przypadku sytuacji kryzysowych. Dzieci zdobywały wiadomości o odpowiedzialnej pracy strażaka, doceniając wielką jej przydatność. Poznając działania, czynności, wyposażenie wozów strażackich, nasze przedszkolaki doświadczyły tego w działaniu. Przez chwilę mogły poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Strażacy zaprezentowali również dzieciom pokaz lania wody, a przedszkolaki miały możliwość lania wody wężem do wyznaczonego celu. W tych dniach można było wielokrotnie usłyszeć słowa dzieci „Jak dorosnę zostanę strażakiem”. Takiego pokazu jeszcze w przedszkolu nie było – mówiła pani dyrektor Marzanna Panasiuk, dziękując strażakom i życząc wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

no images were found