Spartakiada wewnątrzprzedszkolna

16 czerwca 2017 |

 W dniu 12 czerwca 2017 r. odbyła się w naszym przedszkolu Spartakiada Sportowa. Imprezę oficjalnie rozpoczęła pani dyrektor Marzanna Panasiuk, po czym został odśpiewany hymn przedszkola „Pod Krasnalem”. Następnie przy dźwiękach znanej wszystkim muzyki „We will Rock You”; odbyła się defilada drużyn. Każda z nich prezentowała się w poszczególnych kolorach. Konkurencje sportowe przygotowane zostały dla grup młodszych i starszych. Każdą z grup reprezentowała pięcioosobowa drużyna. W konkurencjach sportowych udział wzieli reprezentanci wszystkich grup wiekowych; 3,4 i 5 – latki. Dzieci poradziły sobie doskonale, pokonując: zwinnościowy tor przeszkód, slalom z jajkiem na łyżce, przewożenie slalomem piłki w taczce, skoki w worku, rzuty woreczkiem do celu, czworakowanie tyłem, czy zwinne przenoszenie woreczka na czas w określone miejsce. Przedszkolaki wykazały się dobrą kondycją fizyczną, szybkością i dokładnością podczas wykonywanych zadań. Konkurencje sportowe wyzwoliły ducha rywalizacji, a wśród dzieci obserwujących zawody energię podczas dopingu dla swoich koleżanek i kolegów z grupy. Celem naszego spotkania było rozwijanie sprawności ruchowej u dzieci, wzmacnianie ich wytrzymałości fizycznej. Ważnym elementem spotkania było także rozwijanie ducha rywalizacji i zasady „fair play” oraz integracja całej społeczności przedszkolnej. Wszystkie cele ściśle wpisują się w zadania tegorocznej Koncepcji Pracy naszego Przedszkola. Całość imprezy została zorganizowana i przeprowadzona przez nauczycielki Małgorzatę Klej i Krystynę Bloch.

no images were found