I MIEJSCE W III OLIMPIADZIE SPORTOWEJ PRZEDSZKOLAKÓW O PUCHAR BURMISTRZA PARCZEWA

12 czerwca 2017 |

limi9 czerwca 2017 r. drużyna dzieci 5 – letnich z naszego przedszkola wzięła udział w III Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków o Puchar Burmistrza Parczewa. Impreza ta została zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie. Celem jej było: popularyzacja ruchu sportowego, rozwijanie sprawności ruchowej, propagowanie czynnego wypoczynku dla dzieci oraz współdziałanie w grupie podczas sportowych zmagań, wyzwalanie ducha rywalizacji, zawieranie nowych znajomości. Pięć dziewczynek i pięciu chłopców z grupy IV i V trenowanych przez panie: Ewelinę Wawryszuk, Justynę Harmacińską i Renatę Woźniak sprytnie i zwycięsko pokonało konkurencje: slalom z piłką, slalom z woreczkiem na paletce, tunel, rzut piłką do celu, slalom z obręczami hula-hop. Zmagania kolegów i koleżanek śledziła kibicująca im grupa naszych przedszkolaków ubrana w żółte, zielone bluzeczki z pomponami, kołatkami i tamburynami wystukują i wykrzykując sportowe rymowanki zagrzewające naszą drużynę do sportowej rywalizacji „raz ,dwa trzy, dziś wygramy my” i tak też się stało – I MIEJSCE i PUCHAR, MEDALE oraz upominek dla reprezentacji przywiozła nasza drużyna do przedszkola. Wynik ten zawdzięczamy także pani Ewelinie Wawryszuk celnym rzutem piłki do kosza , bo emocji było wiele! Wspólnie z przedszkolem w Siemieniu mieliśmy po 17 punktów i konieczna była dogrywka, rzuty co celu przez opiekuna. Cieszymy się, że ucząc dzieci zdrowej rywalizacji, promujemy także zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarczamy im radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych zawodach sportowych. GRATULUJEMY.

no images were found