„Dar serca dla hospicjium”- akcja charytatywna na terenie naszego przedszkola

14 maja 2017 |

DSCF3031W dniach od 27 marca do 28 kwietnia w naszym Przedszkolu odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach Akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Organizatorem Akcji jest Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, opiekunem Akcji w naszym Przedszkolu jest p. E. Lipińska. Akcja ta polega na wspomaganiu swoich rówieśników, terminalnie i nieuleczalnie chorych dzieci – Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum. Celem Akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwianie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu. ŁĄCZNIE ZEBRALIŚMY: 600 ZŁ Zebraną kwotę pieniędzy przekazaliśmy na konto Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Koncert podsumowujący Akcję odbędzie się w czerwcu 2017r. w Lublinie. Otrzymane wsparcie finansowe w tym roku zostanie przeznaczone m.in. na:

  • Zakup leków, środków higieniczno-opatrunkowych dla Podopiecznych
  • Zakup sprzętu medycznego
  • Naprawy i zakup części zamiennych do sprzętu medycznego
  • Pomoc socjalną dla Podopiecznych i ich rodzin
  • Żywienie dzieci przebywających w oddziale stacjonarnej opieki paliatywnej

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM, DZIECIOM I PRACOWNIKOM PRZEDSZKOLA ZA DOBRE SERCE!