Międzynarodowy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu

26 kwietnia 2017 |

DSC_0027Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi odbyły się w naszym przedszkolu w dniu 21 kwietnia 2017 r. Ważnym wydarzeniem tego dnia było wystawienie przedstawienia o tematyce ekologicznej w wykonaniu dzieci z oddz. II i III pt. „Woda, powietrze, las, bardzo kochamy was”. Dzieci przebrane w kolorowe stroje zwierzątek: motylki, wiewiórki, ptaszki, zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom z pozostałych oddziałów problemy, z jakimi często borykają się mieszkańcy lasu, na skutek nieodpowiedzialnych zachowań ze strony ludzi. Głównym przesłaniem było to, jak ważne jest niezaśmiecanie najbliższego środowiska oraz segregacja śmieci. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po przedstawieniu przedszkolaki segregowały rozsypane śmieci do odpowiednich koszy, aby utrwalić zdobytą wiedzę. Pani dyrektor uroczyście  odczytała dzieciom zasady Miłośnika Przyrody, a każdy przedszkolak obiecał, że od dzisiaj będzie dbał i szanował rośliny, ptaki, zwierzęta, oszczędzał wodę i energię. Na pamiątkę tego wydarzenia każda grupa otrzymała symboliczny Dyplom Miłośnika Przyrody. Ponadto dzieci otrzymały do wspólnego wykonania w grupie, pracę plastyczną „Zielone drzewo„. Niespodzianką dla wszystkich były otrzymane balony oraz soczki Kubuś Play zakupione ze środków przekazanych na ten cel przez Bank Spółdzielczy w Parczewie, za co składamy serdeczne podziękowania. Celem organizacji takiego wydarzenia wśród najmłodszych było i jest  kształtowanie wśród dzieci postaw proekologicznych oraz rozwijanie troski o jakość życia na Ziemi. Treści te zajmują bardzo ważne miejsce w procesie edukacyjnym naszych wychowanków, a jednocześnie wpisują się w realizację zadań z zakresu realizowanego w naszym przedszkolu  programu – „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
Uroczystość zorganizowały i przeprowadziły p. Małgorzata Klej i p. Edyta Lipińska.

no images were found