Spotkanie ze stomatologiem

10 kwietnia 2017 |

W dniu 7 kwietnia kiedy przypada Światowy Dzień Zdrowia odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie  ze stomatologiem – panią Małgorzatą Matwiej. Podczas pogadanki pani doktor zademonstrowała prawidłowy sposób szczotkowania zębów, opowiedziała o tym jak, należy dbać o higienę jamy ustnej oraz jak należy się zdrowo odżywiać. Dzieci na przygotowanej przez panią stomatolog planszy nazywały produkty zdrowe i szkodliwe, przy czym przedszkolaki wykazały się doskonałą wiedzą w tym zakresie. Ponadto dzieci miały okazję zapoznać się z zawodem stomatologa, obejrzały z bliska różne narzędzia potrzebne w tym zawodzie. Na zakończenie spotkania wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę „Szczotka, pasta” i dzieci wręczyły pani doktor podziękowania oraz kolorowy własnoręcznie wykonany kwiatek:) Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Matwiej za przyjęcie od pani Małgosi Klej zaproszenia i przybycie do naszego przedszkola.

no images were found