Dzień Kredki

25 listopada 2020 |

22 listopada to ”Dzień Kredki”, święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Dzieci swoje pierwsze prace wykonują właśnie kredką. Kredka towarzyszy im przez długie lata: w domu, przedszkolu, szkole… Za jej pomocą mogą wyrazić to co myślą, czują i o czym marzą. Oto jak obchodzimy ten dzień w naszym przedszkolu. Wprowadzamy dzieci w świat kolorów, wyobraźni, wyrażania uczuć i emocji, zachęcamy dzieci do wyrażania siebie za pomocą kolorów i rysunku. Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małego dziecka. Dlatego przygotowałyśmy dla naszych wychowanków, w tym dniu ciekawe zajęcia rozwijające uzdolnienia plastyczne o rożnych formach aktywności:  zamieniliśmy się w poszukiwaczy kolorów, wykorzystaliśmy kredki do nauki liczenia, segregowania, wykazując się dużą pomysłowością. Jak się domyślacie nudy nie było. Aktywność i kreatywność dzieci była wielka – super, brawa dla naszych przedszkolaków.