12 listopada 2018 |

pasowanie_na_przedszkolaka_1

To pierwsza ważna uroczystość w życiu każdego trzy lub czteroletniego dziecka. Impreza z tej okazji odbyła się w oddz. I „Krasnale” pod kierunkiem pani Małgorzaty Mikitiuk w dniu 7 listopada 2018 r. oraz w oddz. II „Skrzaty” pod kierunkiem pani Małgorzaty Klej i pani Edyty Lipińskiej w dniu 8 listopada 2018 r.

            W uroczystości brali udział wzruszeni i radośni rodzice wszystkich nowoprzyjętych dzieci w poczet naszego Przedszkola „Pod Krasnalem” oraz pani dyrektor Marzanna Panasiuk.

            Uroczystości rozpoczęły się częścią artystyczną w wykonaniu najmłodszych. Maluszki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne, dając tym samym dowód jak wiele już potrafią. Na zakończenie występu, dzieci ślubowały – zgodnie bawić się w przedszkolu, nie płakać, nie szlochać, buzię mieć roześmianą, itd. Dzieci przechodziły także, przez kolorową, symboliczną bramę, a następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy mały przedszkolak otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Ponadto rodzice przygotowali słodki poczęstunek, który odbył się w atmosferze radości, przyjaźni i zaufania. W oddz. II nauczycielki przeprowadziły wspólne zabawy integracyjne przy muzyce tj. „Kaczuchy”, „Boogie Woogie, „Pingwiny”, czy taniec na gazecie. Były one doskonałą okazją do nawiązania bliższego kontaktu między dziećmi, rodzicami i nauczycielkami. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato jestem przedszkolakiem!